nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názor: Re: rodný Žižkov

(Diskuse: Názory k článku: Pražské zahrady, zastavení čtyřicáté třetí - Vrch svatého Kříže a Parukářka - zelené srdce Žižkova)

Když se vymotáte z žižkovských uliček, dostanete se na opačnou stranu ráje. Na tu ještě krásnější. Do srdce Žižkova, zeleně pražské. Stezkou můžete vystoupat na Vrch svatého Kříže, místo spíše známé pod obecným názvem Parukářka. Žižkováci to tady jednu dobu nazývali přízviskem Na Křížku. Údajně tu kdysi bývalo popravčí místo, ale tuto nedoloženou informaci někteří historici popírají. Nyní tu stojí svérázná hospoda s výhledem na starou Prahu, s jakým se může chlubit málokterý lokál v hlavním městě. V okolí hospůdky i přilehlém parku je spousta laviček.


Počet příspěvků v diskusi celkem 7 (poslední 27.9.2014 12:21)

Re: rodný Žižkov | Věra Vokálová
15.4.2012 22:19 | Reagovat

Pro utříbení vzpomínek dodávám „nápravu“ : to dětské lítání „na Pecích“ se patrně odehrávalo na dalším žižkovském vrchu tzv.Židovských pecích, které se táhnou severně od nákladového nádraží až k Jarovu.

Oba vrchy byly po roce 1991 zgruntu vyčištěny , byly vybudovány nové cesty, odpočívadla, pítka, závlahy a i ta nová hospůdka s veřejnými WC. Do této doby byl Vrch svatého Kříže a Parukářka totální divočinou s popadanou alejí a křovisky s bezdomovci, kteří se hřáli u ohňů, když vypalovali kabely do sběrny. V této divočině jsem dělala průzkumy zeleně a potom vedla celou obnovu lokality i dalších žižkovských oáz zeleně v letech 1991–1995.

Reaguje na názor: rodný ŽižkovReklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist