nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názor: rodný Žižkov

(Diskuse: Názory k článku: Pražské zahrady, zastavení čtyřicáté třetí - Vrch svatého Kříže a Parukářka - zelené srdce Žižkova)

Když se vymotáte z žižkovských uliček, dostanete se na opačnou stranu ráje. Na tu ještě krásnější. Do srdce Žižkova, zeleně pražské. Stezkou můžete vystoupat na Vrch svatého Kříže, místo spíše známé pod obecným názvem Parukářka. Žižkováci to tady jednu dobu nazývali přízviskem Na Křížku. Údajně tu kdysi bývalo popravčí místo, ale tuto nedoloženou informaci někteří historici popírají. Nyní tu stojí svérázná hospoda s výhledem na starou Prahu, s jakým se může chlubit málokterý lokál v hlavním městě. V okolí hospůdky i přilehlém parku je spousta laviček.


Počet příspěvků v diskusi celkem 7 (poslední 27.9.2014 12:21)

rodný Žižkov | bb
4.4.2008 14:55 | Reagovat

Tentokrát jsem si doopravdy početla. Strávila jsem na Žižkově větší část svého dětství a tak jsem ráda zavzpomínala na místa svých tehdejších toulání. Jen jedna nevyjasněná věc mi běhá hlavou. Ze svého dětství si pamatuji, že místům, které autorka v článku popisuje jako Parukářku a Vrch sv.Kříže, káždý v mém okolí říkával „Pece“. Netuším, jestli se toto označení vztahovalo jen na místa, ve kterých zhruba leží ony bunkry, nebo na celou lokalitu. Ale každopádně děcka trávily svůj volný čas lítáním „na Pecích“ .. Tušíte někdo něco o tomto pojmenování? Máte ho taky někdo v paměti. Pro upřesnění dodávám, že jsem ročník 68, tudíž léta, ve kterých jsem toto pojmenování vnímala jako běžné, byly roky cca 72–84. Ještě jednou děkuji autorce za její pečlivou práci a trpělivost, s jakou nás provází pražskými kouty známými i neznámými. A obdivuji odvahu toulat se s fotoaparátem takovými divočinami :)Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist