nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názor: Re: Stálo to za to

(Diskuse: Názory k článku: Pražské zahrady, zastavení čtyřicáté čtvrté - Park na vrchu Vítkově)

Vrch Vítkov je protáhlý kopec na pravém břehu Vltavy a tvoří od nepaměti přirozenou severní hranici Žižkova od Karlína. Název obce Žižkov zase vzniknul díky vítězství husitů nad křižáckými vojsky Zikmunda Lucemburského. Na památku této bitvy se Vítkov začal nazývat Žižkův vrch – Žižkov. Dnes ho Pražané nazývají oběma přízvisky.

V meziválečném období bylo rozhodnuto vybudovat zde národní památník, který se spolu se sochou Jana Žižky stal dominantou tohoto místa. V současné době prochází památník i park rozsáhlou rekonstrukcí.


Počet příspěvků v diskusi celkem 5 (poslední 2.6.2008 18:18)

Re: Stálo to za to | Ivana Filipová
12.4.2008 17:05 | Reagovat

Děkuji za ohlas a doplňující odkazy, také jsem si početla. Místo má skutečně zvláštní atmosféru a necháme se překvapit, jak tato místa budou využita do budoucna a zda atmosféra a energie bude působit i nadále. Speciálně o tomto místě by se toho dalo napsat mnohem víc, ale snažím se dávat zahradám a parkům přibližně stejný prostor pokud mají bohatou historii.A to většina pražských zahrad má. Osobně si myslím, že vrch Vítkov má díky své strategické poloze ( pokud budou zbudovány na více místech vyhlídky, nové cesty po vrstevnicích kopce a spády – přístupové cesty do jednotlivých pražských lokalit)před sebou velkou budoucnost a že o něm ještě často uslyšíme.

Reaguje na názor: Stálo to za toReklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist