nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názor: Re: brrr....

(Diskuse: Názory k článku: Pražské zahrady, zastavení čtyřicáté čtvrté - Park na vrchu Vítkově)

Vrch Vítkov je protáhlý kopec na pravém břehu Vltavy a tvoří od nepaměti přirozenou severní hranici Žižkova od Karlína. Název obce Žižkov zase vzniknul díky vítězství husitů nad křižáckými vojsky Zikmunda Lucemburského. Na památku této bitvy se Vítkov začal nazývat Žižkův vrch – Žižkov. Dnes ho Pražané nazývají oběma přízvisky.

V meziválečném období bylo rozhodnuto vybudovat zde národní památník, který se spolu se sochou Jana Žižky stal dominantou tohoto místa. V současné době prochází památník i park rozsáhlou rekonstrukcí.


Počet příspěvků v diskusi celkem 5 (poslední 2.6.2008 18:18)

Re: brrr.... | Anonym
11.4.2008 11:56 | Reagovat

posílám pár odkazů na to, proč se tam světilo. Článek je velmi zajímavý a také obsáhlý a věnuje se především parku. Děkuju autorce, dozvěděla jsem se spousta info, které jsem neznala. Kdyby ale někoho zajímaly bližší informace o mumifikaci Gottwalda, tak zde se dá dočíst http://www.lou­zecky.cz/…ucky-den.pdf a fotoreportáž z bývalých katakomb a zajímavé info k nim zase tady http://techne­t.idnes.cz/…e­portaze.asp?… S parkem to sice až tak nesouvisí, ale je to bezesporu zajímavé čtení a tematicky se k článku hodí. Všem fandům pátečních článků pěkný víkend. Ráda je čtu

Reaguje na názor: brrr....Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist