nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názor: brrr....

(Diskuse: Názory k článku: Pražské zahrady, zastavení čtyřicáté čtvrté - Park na vrchu Vítkově)

Vrch Vítkov je protáhlý kopec na pravém břehu Vltavy a tvoří od nepaměti přirozenou severní hranici Žižkova od Karlína. Název obce Žižkov zase vzniknul díky vítězství husitů nad křižáckými vojsky Zikmunda Lucemburského. Na památku této bitvy se Vítkov začal nazývat Žižkův vrch – Žižkov. Dnes ho Pražané nazývají oběma přízvisky.

V meziválečném období bylo rozhodnuto vybudovat zde národní památník, který se spolu se sochou Jana Žižky stal dominantou tohoto místa. V současné době prochází památník i park rozsáhlou rekonstrukcí.


Počet příspěvků v diskusi celkem 5 (poslední 2.6.2008 18:18)

brrr.... | bb
11.4.2008 11:46 | Reagovat

O parku asi není sporu…. Co se budovy památníku týče, byla jsem v ní jako malé školní dítko, takže v paměti toho příliš nezbylo. A nyní, asi přede dvěma roky, jsem měla možnost do ní znovu nahlédnout. Přiznám se, že mé pocity byly velmi negativní až děsivé. Nevím, nedokážu to blíže specifikovat. Měla jsem pocit podivné pompézní hrůzy. Bylo mi z těch prostor doopravdy divně a hodně rychle jsem pospíchala zas ven. A ti katolíci tam vlastně tedy vymítali co? Dá se o tom někde nalézt nějaká informace? Díky za zajímavé povídání a objevování!Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist