nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názory k článku: Pražské zahrady, zastavení padesáté první - Pestré krajkoví parků v Dejvicích a v Bubenči


Pásy domů jsou zde protkány zahradami a každá ze zahrad a parků je věšena jako malý korálek na náhrdelník, který spojuje největší zelenou plochu Stromovku s masivem zeleně v okolí Pražského hradu. Zelené bohatství Prahy 6 tvoří více než 250 ha zelených ploch spravovaných radnicí, která investuje ročně přes 100 milionů korun na jejich uchování a zvelebení.


Počet příspěvků v diskusi celkem 5 (poslední 30.3.2012 09:33)

Park Lazaro Cardenase versus Avenida Masaryk | tamushf
30.5.2008 15:11 | Reagovat | Sbalit

Predne Ive gratulace k dalsimu krasnemu clanku ke skvelemu serialu. Jsem moc radam, ze se mezi zminovanymi parky objevil take ten Lazaro Cardenase a pridam k tomu mensi postreh. Na stvrzeni mexicko-ceskeho pratelstvi ma Praha park Lazaro Cardenase a Mexico, D.F. avenidu Masaryk. Rozdil je vsak zasadni. Cardenasuv park je jak Iva napsala ponechan svemu osudu uz pekne dlouho a tim padem zapomenut pro kohokoliv kdo primo nebydli v okoli. Avenida Masaryk je pak neco jako prazska ulice Parizska, jedna se totiz o jednu s nejexluzivnejsich ulic D.F. s temi nejdrazsimi obchody a hotely. No nevim jestli to tak s tim cesko-mexickym pratelstvim bylo mysleno od zacatku, ale ted to pomerne odpovida ceske predstave o zaostalem mexicanovi (ktera se dokonce i na tomto serveru vyskytuje – i kdyz ne z mych ust) a mexicke predstave o vyspele Evrope – i kdyz teda musim zaroven uznat, ze jen opravdu velmi malo osob tusi kde ten Presidente Masaryk vubec prezidentoval…

Re: Park Lazaro Cardenase versus Avenida Masaryk | tamushf
30.5.2008 15:17 | Reagovat | Sbalit

jeste jen dodam ze s tim kde prezidentoval Lazaro Cardenas to bude asi podobna zadaha pro vetsinu prazanu.

Re: Park Lazaro Cardenase versus Avenida Masaryk | Anonym
2.6.2008 18:47 | Reagovat | Sbalit

Neznalost historie a míst, prezidentů a jiných osobností je pro nás Čechy už skoro typická. Proto díky paní Filipové za neskutečné množství informací, zajímavostí a zapomenutých kousků historie, kterými nás obdařuje týden co týden. Za chvíli si budu připadat jako chodící encyklopedie a přihlásím se do milionáře. Je obdivuhodné co všechno jsem se v seriálu o pražských zahradách a parcích dozvěděla a to z mnoha různých oborů. Najednou znám sochaře, politiky, spisovatele, dějiny Prahy a navíc vím jak to kde v Praze vypadá. Seriál má velkou hodnotu a je vidět, že je za ním mnoho času, práce i úsilí, ale hlavně inteligentního a zvídavého ducha, který má jak analytické tak komunikační schopnosti a umí poutavě kombinovat a tím čtenáře chytit do svých sítí. Doufám, že seriál bude ještě hodně dlouhý. Nemýlím-li se čteme si už víc jak krásný dlouhý rok. Květa Prouzová

Re: Park Lazaro Cardenase versus Avenida Masaryk | Anonym
30.3.2012 09:33 | Reagovat | Sbalit

nesmysl. Kdyz byla třída TGM v Mexiku pojmenována, byla to jen periferní bezvýznamná ulice na okraji města. Do této superdrahé podoby se vyvinula až v současnosti.

Krásné Dejvice | Monika Hrubešová
2.6.2008 17:44 | Reagovat | Sbalit

Je opravdu úžasné co parků tam je. Některé krásně zvelebené a jiné na svůj nový háv čekají. Díky moc za kompletní informace. Třeba Struhy znám a ani jsem netušila, že je tam v plánu nová zahrada. Díky Vám za info a typy kam v Praze na procházku.

 NadpisVloženoAutor
Park Lazaro Cardenase versus Avenida Masaryk 30.5.2008 15:11 tamushf
Re: Park Lazaro Cardenase versus Avenida Masaryk 30.5.2008 15:17 tamushf
Re: Park Lazaro Cardenase versus Avenida Masaryk 2.6.2008 18:47 Anonym
Re: Park Lazaro Cardenase versus Avenida Masaryk 30.3.2012 09:33 Anonym
Krásné Dejvice 2.6.2008 17:44 Monika Hrubešová

Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist