nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názor: Zahrady

(Diskuse: Názory k článku: Pražské zahrady, zastavení třicáté šesté - park na náměstí Jiřího z Poděbrad)

Kdysi, koncem 19. století, bývaly Královské Vinohrady obcí s krásnými starými zahradami. Bylo to jedno z mála míst, které si v době velkého tlaku na nové parcelování starších původních zahrad, dokázalo uhájit prostory pro místa veřejná i navzdory razantnímu růstu cen pozemků určených pro výstavbu nových domů. Na přelomu 19. a 20. století tak v Praze 3 Královských Vinohradech při parcelaci zahrad vznikl i park na Náměstí Jiřího z Poděbrad.

Tento park je poslední dobou známý jako výchozí bod velkých masopustních průvodů. Masky jdou za bujarého veselí Mahlerovými sady, přes Havlíčkovo náměstí až do parku Parukářka, kde průvod končí masopustním programem a ohňostrojem.


Počet příspěvků v diskusi celkem 1 (poslední 19.2.2008 19:34)

Zahrady | Pavel Wolf
19.2.2008 19:34 | Reagovat

Jsem rád,že Ivana přináší jednoduchou formou popisy a znalosti míst,které v Praze míjíme.Nemusíme si půjčovat knihy o Praze.Knihy o Praze jsou,Bohužel, v našem městě zastaralé.Jsou stále ,,v kráčení k socialismu".Jen historická nostalgie fotografií potěší.Věřím,že Ivana dělá odobně záslužnou práci jako pan herec Preissler v televizi v pořadu o věžích Prahy.Věřím,že Ivana zkusí další i neobvyklé záběry.

Pavel Wolf, KadaňReklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist