nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názory k článku: Pražské zahrady, zastavení třicáté sedmé - Karlovo náměstí


Karlovo náměstí dnes je nejen největší pražské náměstí, ale také náměstí s největším množstvím plastik. Je to obchodní, společenské a dopravní centrum hlavního města. Díky svému parku je to i vyhledávané odpočinkové místo pro místní obyvatele, dospělé i děti. Park zároveň slouží jako průchozí pro mnoho Pražanů nebo jako nástupní část do stanice metra Karlovo náměstí z několika vchodů.


Počet příspěvků v diskusi celkem 2 (poslední 25.2.2008 18:44)

Skvělé | Helena F.
24.2.2008 16:17 | Reagovat | Sbalit

Opět komplexně pojaté vyprávění o historii i současnosti místa se spoustou zajímavých informací a kvalitních fotografií. Celý soubor zahrad se Vám povedlo přesně zdokumentovat jak vzhledem k minulosti tak současnosti místa, je to něco,co velmi dlouho chybělo a nadále chybí na knižním trhu. Držím palce ať se Vám podaří vydat knižně, protože celý cyklus by si to rozhodně zasloužil. Uvažujete o tom? Sama zasílám odkazy na Vaše články kamarádkám do zahraničí a ty zase přeposílají svým a pak mi hodně píšou a děkují a taky prosily, abych poděkovala Vám za procházky místy zdrahými jejich srdcím… Tak hodně zdaru při dalších procházkách. Doufáme, že cyklus hned tak neskončí.

Karlovo náměstí | Pavel Wolf
25.2.2008 18:44 | Reagovat | Sbalit

Stále mne fascinují události o místech v Praze,o kterých se dozvídám z článků/nejlépe přímých svědků/.Článek Ivany o Karlově náměstí mi doplňuje moje dlouholeté pátrání o těchto místech,zejména o náletu na Prahu v roce 1945.Dříve jsem něco tušil v mládí,když jsem viděl nové domy mezi starými.Byly postaveny na místech,kam padaly bomby.Byl bych pro,aby se zničený kostel Emauzy vrátil do původní podoby.Není tam příliš pěkné to ,,dvojité kružítko" či ,,start do kosmu" misto dvou původních věží.Karlovo náměstí je stále zajímavé.Škoda,že je kolem velký dopravní provoz.Již v dávných dobách tam byly veřejné záchodky/zadarmo/; tím bylo náměstí sympatické.Jsem rád,ře Ivana přibližuje části Prahy,které jsou mi blízké.Docela by mne později zaujaly železniční tratě,mosty. Pavel Wolf,Kadaň

 NadpisVloženoAutor
Skvělé 24.2.2008 16:17 Helena F.
Karlovo náměstí 25.2.2008 18:44 Pavel Wolf

Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist