nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názory k článku: Pražské zahrady, zastavení šedesáté - Heroldovy sady


Heroldovy sady najdete v Praze 10 ve Vršovicích v prostoru mezi ulicemi Kodaňská, Holandská a Vršovickým náměstím. Je de facto rozdělen na parky dva. Jeden je udržovaný s dětským hřištěm a krásnými prostornými travnatými plochami, uzavíratelný a ohraničený železným plotem. Druhý je v okolí bývalého zámečku ve stavu výrazně horším.


Počet příspěvků v diskusi celkem 2 (poslední 6.8.2008 10:57)

opravdu smutné pokoukání | Dana Bláhová
1.8.2008 11:22 | Reagovat | Sbalit

Dobrý den všem, okolo zámečku a zničené fontány chodím denně do práce a pokaždé mě ten pohled rozesmutní.Ve Vršovicích žiji už 50 let a tak pamatuji různé varianty parku.O tom že se fontána bude bourat jsem si přečetla až ve vašem článku, škoda byla krásná a příjemně se u ní odpočívalo.Když se ženil můj bratr nechal si udělat svatební fotky právě u této nové fontány.Za malou chvilku už budou tyto fotky patřit k archivním.Děkuji za povídání. Bláhová

Fontány je škoda | Hanka
6.8.2008 10:57 | Reagovat | Sbalit

Pamatuji si jí z doby, kdy byla nově postavena. Moc se mi líbil styl schodiště, velmi podobný tomu co je o pár desítek metrů dál. Obě řešení schodišť jako dvouramenných do toho kopce krásně zapadala. Sama jsem zvědavá co místo ní pod zámečkem bude. Jen mi připadá škoda něco tak velkého, výrazného a drahého budovat na pouhých 10 let( z čehož je kolem 5 let místo poničené, zarostlé, posprejované a fontána nefunguje). . Na druhou stranu, přišlo mi, že je tam jen na efekt. Sedět na lavičkách kolem fontány a pod ní nebylo moc příjemné, zejména proto, že pár metrů pod nimi projíždí jedna tramvaj za druhou a doléhá tam i nepříjemný hluk aut a smog. Nejsou tam stromy a na lavičky pařilo slunce, od začátku řešení prostoru nebylo dotažené do konce. Snad proto tam skoro ani nikdo nechodil a místo zůstalo úplně ladem až zarostlo a stalo se útulkem bezdomovců. Na jeho možnosti využití se ale mělo myslet na úplném začátku.

 NadpisVloženoAutor
opravdu smutné pokoukání 1.8.2008 11:22 Dana Bláhová
Fontány je škoda 6.8.2008 10:57 Hanka

Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist