nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názor: Skutečně dílo vynikající hodnoty

(Diskuse: Názory k článku: Pražské zahrady, dovětek - moje Praha)

Během více než roku jsme prošli mnoha pražskými zahradami a parky, jejich historií i současností. O Praze a jejích památkách nejen o zeleni, která dělá Prahu Prahou by se dalo psát velmi a velmi dlouho. Seriál by mohl mít klidně dílů jednou tolik. Ale všeho do polosyta, je staré známé pořekadlo. Je alespoň volný prostor pro vás samotné, projít se pražskými uličkami a pražskou zelení a najít si to své místečko srdci nejbližší a svůj zelený koutek, kde se dá spočinout a jen tak dlouze sedět a rozjímat.

Prošli jsme se spolu již mnoha stoletími Prahy, nejen jejími zahradami, ale i jejich historií i současností. Pro mnohé Praha vzdálená stala se tak Prahou blízkou, romantickou a měnící se s časem. Snažila jsem se ukázat stavební i kulturní minulost míst, najít bohatství pražských zákoutí, jejich netušené detaily stejně tak jako dané architektonické základy odvíjející se od zpracování každé jednotlivé lokality v kontextu s dobou, ve které zahrada či park původně vznikaly. Pokoušela jsem se nalézt vývojovou kontinuitu života Prahy jako takové. Město je živý organismus, rostoucí a měnící se s věkem svých více jak tisíc let.


Počet příspěvků v diskusi celkem 33 (poslední 2.3.2009 13:17)

Skutečně dílo vynikající hodnoty | Petra V.
2.3.2009 13:17 | Reagovat

ještě jsem nestačila pročíst všechny díly seriálu, ale jsem naprosto unešená, že něco tak uceleného a krásně napsaného lze najít na internetu. Skvělé jsou i fotografie, které jednotlivé díly provázejí a místa jsou tak velmi ilustrativně zdokumentována, jako bych se tam procházela sama. Od jara se chystám podle Vašich postřehů a vyprávění jednotlivé zahrady projít a už se na to moc těším. Vaše články mi budou vodítkem. Do teď ačkoli jsem Pražačka zahrad jsem znala jen pár v nejbližším okolí a ostrovy skoro vůbec. Moc se na jejich poznávání těším a Vám patří můj dík.Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist