nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názor: Re: I já děkuju

(Diskuse: Názory k článku: Pražské zahrady, dovětek - moje Praha)

Během více než roku jsme prošli mnoha pražskými zahradami a parky, jejich historií i současností. O Praze a jejích památkách nejen o zeleni, která dělá Prahu Prahou by se dalo psát velmi a velmi dlouho. Seriál by mohl mít klidně dílů jednou tolik. Ale všeho do polosyta, je staré známé pořekadlo. Je alespoň volný prostor pro vás samotné, projít se pražskými uličkami a pražskou zelení a najít si to své místečko srdci nejbližší a svůj zelený koutek, kde se dá spočinout a jen tak dlouze sedět a rozjímat.

Prošli jsme se spolu již mnoha stoletími Prahy, nejen jejími zahradami, ale i jejich historií i současností. Pro mnohé Praha vzdálená stala se tak Prahou blízkou, romantickou a měnící se s časem. Snažila jsem se ukázat stavební i kulturní minulost míst, najít bohatství pražských zákoutí, jejich netušené detaily stejně tak jako dané architektonické základy odvíjející se od zpracování každé jednotlivé lokality v kontextu s dobou, ve které zahrada či park původně vznikaly. Pokoušela jsem se nalézt vývojovou kontinuitu života Prahy jako takové. Město je živý organismus, rostoucí a měnící se s věkem svých více jak tisíc let.


Počet příspěvků v diskusi celkem 33 (poslední 2.3.2009 13:17)

Re: I já děkuju | Katarína
1.3.2009 19:32 | Reagovat

Vážená pani Ivana,

po viac ako 40 rokoch som spolu s mojim manželom v máji 2008 navštívila Prahu, držiac v ruke Vaše opisy pražských záhrad. Boli sme unesení Vašími postrehmi, ktoré sa nám v predstave už doma odvíjali ako film na širokouhlom plátne.(Moji rodičia kedysi bývali v Prahe na Bubenskej,v 50-tych rokoch boli deportovaní.) Spomínam si z farbistého rozprávania môjho neb.otecka na opisy parkov. Tentokrát ste to boli Vy, kto mi robil naozaj živý sprievod. Tento rok sa opäť chystáme navštíviť Prahu – a opäť ste tu Vy – s Vaším seriálom o ostrovoch. Jednoducho úžasné! Úprimne, z celého srdca Vám ďakujeme. Ukázali ste nám nový rozmer Prahy, jej nekonečnú nádheru a mystiku, ktorá je obsiahnutá aj vo Vašich seriáloch. Katarína a Rudolf

Reaguje na názor: I já děkujuReklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist