nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názor: Stále se sem vracím

(Diskuse: Názory k článku: Pražské zahrady, dovětek - moje Praha)

Během více než roku jsme prošli mnoha pražskými zahradami a parky, jejich historií i současností. O Praze a jejích památkách nejen o zeleni, která dělá Prahu Prahou by se dalo psát velmi a velmi dlouho. Seriál by mohl mít klidně dílů jednou tolik. Ale všeho do polosyta, je staré známé pořekadlo. Je alespoň volný prostor pro vás samotné, projít se pražskými uličkami a pražskou zelení a najít si to své místečko srdci nejbližší a svůj zelený koutek, kde se dá spočinout a jen tak dlouze sedět a rozjímat.

Prošli jsme se spolu již mnoha stoletími Prahy, nejen jejími zahradami, ale i jejich historií i současností. Pro mnohé Praha vzdálená stala se tak Prahou blízkou, romantickou a měnící se s časem. Snažila jsem se ukázat stavební i kulturní minulost míst, najít bohatství pražských zákoutí, jejich netušené detaily stejně tak jako dané architektonické základy odvíjející se od zpracování každé jednotlivé lokality v kontextu s dobou, ve které zahrada či park původně vznikaly. Pokoušela jsem se nalézt vývojovou kontinuitu života Prahy jako takové. Město je živý organismus, rostoucí a měnící se s věkem svých více jak tisíc let.


Počet příspěvků v diskusi celkem 33 (poslední 2.3.2009 13:17)

Stále se sem vracím | Jana
5.11.2008 12:50 | Reagovat

a je mi líto, že články – zahrady již skončily. Nedávno jsem jela po nábřeží nedaleko Rohanského ostrova a viděla jsem také úplně novou zahradu. Sice moc ráda čtu i o pražských ostrovech, ale uvítala bych nějaký aspoň několika dílový návrat k zahradám. Zajímají mě ty úplně nové nebo Fustenberská po rekonstrukci a moc informací se zjistit nedá a navíc je přes zimu už zavřená. Taky by mě zajímalo, jak je to s těmi Centrálními parky v Praze, koukám, že je jich hned několik se stejným názvem a každý úplně jinde a každý se nějak zrovna renovuje. O těch by také stálo za to napsat a nějak je zařadit, nikde na internetu nejsou žádné ucelené informace, odkud kam sahají, kterým obvodům každý z nich patří a jaké investice se do nich plánují a kdy budou dokončeny, info jsou takové chaotické a hlavně nikdy není poznat o který z těch parků vlastně jde, když se jich několik jmenuje stejně. Váš seriál se vyznačuje perfektním popisem lokalit, byla bych ráda, kdyby seriál mohl pokračovat. Aspoň na jaře až bude všechno kvést a bude v parcích co fotit. Chápu, že přes zimu, když jsou parky většinou uzavřené a syrové se asi těším marně ale s jarem by to bylo moc příjemné počtení. Ještě jednou děkuju za všechno co jste už napsala.Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist