nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názor: I já děkuju

(Diskuse: Názory k článku: Pražské zahrady, dovětek - moje Praha)

Během více než roku jsme prošli mnoha pražskými zahradami a parky, jejich historií i současností. O Praze a jejích památkách nejen o zeleni, která dělá Prahu Prahou by se dalo psát velmi a velmi dlouho. Seriál by mohl mít klidně dílů jednou tolik. Ale všeho do polosyta, je staré známé pořekadlo. Je alespoň volný prostor pro vás samotné, projít se pražskými uličkami a pražskou zelení a najít si to své místečko srdci nejbližší a svůj zelený koutek, kde se dá spočinout a jen tak dlouze sedět a rozjímat.

Prošli jsme se spolu již mnoha stoletími Prahy, nejen jejími zahradami, ale i jejich historií i současností. Pro mnohé Praha vzdálená stala se tak Prahou blízkou, romantickou a měnící se s časem. Snažila jsem se ukázat stavební i kulturní minulost míst, najít bohatství pražských zákoutí, jejich netušené detaily stejně tak jako dané architektonické základy odvíjející se od zpracování každé jednotlivé lokality v kontextu s dobou, ve které zahrada či park původně vznikaly. Pokoušela jsem se nalézt vývojovou kontinuitu života Prahy jako takové. Město je živý organismus, rostoucí a měnící se s věkem svých více jak tisíc let.


Počet příspěvků v diskusi celkem 33 (poslední 2.3.2009 13:17)

I já děkuju | Ivana Filipová
13.9.2008 23:33 | Reagovat

Ráda bych poděkovala všem za Vaše reakce jak pod článkem tak do mé soukromé pošty. Snažím se každému zvlášť odpovědět a tak se omlouvám, že na některé z Vás dosud nedošlo, ale určitě dojde. Pochopitelně z Vašich kladných reakcí mám radost a jsem ráda, že ty stovky hodin nebyly promarněné. O vydání knížky zatím neuvažuji, protože ty další desítky hodin, které by bylo potřeba do textů investovat momentálně nemám. Zároveň bych ráda poděkovala architektům i zahradním architektům a také zaměstnancům jednotlivých městských úřadů, kteří mi během psaní pomáhali konzultacemi a poskytovali potřebné informace, které nebyly k dohledání v knihovnách či na internetu. Psaní tohoto seriálu mi přineslo mnoho nových kontaktů i příležitostí, za což bych ráda poděkovala redakci cestovatele, který mi umožnil tento projekt prezentovat na svých stránkách. Psát o Praze a jejích zahradách a ostrovech byl můj dávný sen a jsem ráda, že se mi právě prostřednictvím cestovatele splnil. Snad se mi podařilo přiblížit Prahu i Vašim srdcím.Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist