nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názor: Praha i pro nevidomé

(Diskuse: Názory k článku: Pražské zahrady, dovětek - moje Praha)

Během více než roku jsme prošli mnoha pražskými zahradami a parky, jejich historií i současností. O Praze a jejích památkách nejen o zeleni, která dělá Prahu Prahou by se dalo psát velmi a velmi dlouho. Seriál by mohl mít klidně dílů jednou tolik. Ale všeho do polosyta, je staré známé pořekadlo. Je alespoň volný prostor pro vás samotné, projít se pražskými uličkami a pražskou zelení a najít si to své místečko srdci nejbližší a svůj zelený koutek, kde se dá spočinout a jen tak dlouze sedět a rozjímat.

Prošli jsme se spolu již mnoha stoletími Prahy, nejen jejími zahradami, ale i jejich historií i současností. Pro mnohé Praha vzdálená stala se tak Prahou blízkou, romantickou a měnící se s časem. Snažila jsem se ukázat stavební i kulturní minulost míst, najít bohatství pražských zákoutí, jejich netušené detaily stejně tak jako dané architektonické základy odvíjející se od zpracování každé jednotlivé lokality v kontextu s dobou, ve které zahrada či park původně vznikaly. Pokoušela jsem se nalézt vývojovou kontinuitu života Prahy jako takové. Město je živý organismus, rostoucí a měnící se s věkem svých více jak tisíc let.


Počet příspěvků v diskusi celkem 33 (poslední 2.3.2009 13:17)

Praha i pro nevidomé | Veronika
9.9.2008 10:58 | Reagovat

Moc hezky popsané a klobouk dolů, v takhle krátkém podání obsáhnout všechna důležitá fakta, krásu i poznání o Praze. Praha očima Ivanky, ptáků, očima návštěvníka, cizince a samozřejmě rodáka – to znamená, že i nevidomý vidí všechny krásy Prahy. Při čtení tohoto článku naskakují obrazy (i mého města) dokonale a barevně. Když si k tomu člověk ještě pustí Vltavu od Smetany, tak to je krásný zážitek. Děkuji a držím palce (Ivance i nám) do dalších pěkných článků.Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist