nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názor: Filipova ma "filipa"

(Diskuse: Názory k článku: Pražské zahrady, dovětek - moje Praha)

Během více než roku jsme prošli mnoha pražskými zahradami a parky, jejich historií i současností. O Praze a jejích památkách nejen o zeleni, která dělá Prahu Prahou by se dalo psát velmi a velmi dlouho. Seriál by mohl mít klidně dílů jednou tolik. Ale všeho do polosyta, je staré známé pořekadlo. Je alespoň volný prostor pro vás samotné, projít se pražskými uličkami a pražskou zelení a najít si to své místečko srdci nejbližší a svůj zelený koutek, kde se dá spočinout a jen tak dlouze sedět a rozjímat.

Prošli jsme se spolu již mnoha stoletími Prahy, nejen jejími zahradami, ale i jejich historií i současností. Pro mnohé Praha vzdálená stala se tak Prahou blízkou, romantickou a měnící se s časem. Snažila jsem se ukázat stavební i kulturní minulost míst, najít bohatství pražských zákoutí, jejich netušené detaily stejně tak jako dané architektonické základy odvíjející se od zpracování každé jednotlivé lokality v kontextu s dobou, ve které zahrada či park původně vznikaly. Pokoušela jsem se nalézt vývojovou kontinuitu života Prahy jako takové. Město je živý organismus, rostoucí a měnící se s věkem svých více jak tisíc let.


Počet příspěvků v diskusi celkem 33 (poslední 2.3.2009 13:17)

Filipova ma "filipa" | Ivan Herfurt
8.9.2008 15:03 | Reagovat

Jako profesionální spisovatel (autor 20 knih encyklopedického žánru a nositel ceny UNESCO 1987 za encyklopedickou literaturu), scenarista, dlouholetý televizní dramaturg a hlavně filmový historik (starší ročníky – pokud vůbec čtou tento server – mne jistě znají jako dramaturga legendárních pražských kin Klub a Ponrepo) se mohu erudovaně vyjádřit k celé stati. Filipová prokázala, že je nadmíru zručnou autorkou. Její texty působí vyváženě, nikoli redundantně a HLAVNĚ – nikdy nesklouzne do laciného popisu nebo mentorské pozice. Autorka ví o čem píše. Volila – vhodně pro zpracovávaný – žánr i formu a v momentech, kdy postrádala hlubší informace z historie popisované lokality, tak vhodně napřela čtenářův zrqak spíše k současnosti. líbí se mně její kultivovaný styl i jazyk. Prostě – autorka Filipová má „filipa“. Pouze doufám, že není dcerou (či manželkou?) komunistického předáka Filipa? K tomu by mi ale vůbec ona (ani její tvorba) nesedly. dr. Ivan Herfurt,Csc.Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist