nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názor: Re: Slovo redaktora

(Diskuse: Názory k článku: Pražské zahrady, dovětek - moje Praha)

Během více než roku jsme prošli mnoha pražskými zahradami a parky, jejich historií i současností. O Praze a jejích památkách nejen o zeleni, která dělá Prahu Prahou by se dalo psát velmi a velmi dlouho. Seriál by mohl mít klidně dílů jednou tolik. Ale všeho do polosyta, je staré známé pořekadlo. Je alespoň volný prostor pro vás samotné, projít se pražskými uličkami a pražskou zelení a najít si to své místečko srdci nejbližší a svůj zelený koutek, kde se dá spočinout a jen tak dlouze sedět a rozjímat.

Prošli jsme se spolu již mnoha stoletími Prahy, nejen jejími zahradami, ale i jejich historií i současností. Pro mnohé Praha vzdálená stala se tak Prahou blízkou, romantickou a měnící se s časem. Snažila jsem se ukázat stavební i kulturní minulost míst, najít bohatství pražských zákoutí, jejich netušené detaily stejně tak jako dané architektonické základy odvíjející se od zpracování každé jednotlivé lokality v kontextu s dobou, ve které zahrada či park původně vznikaly. Pokoušela jsem se nalézt vývojovou kontinuitu života Prahy jako takové. Město je živý organismus, rostoucí a měnící se s věkem svých více jak tisíc let.


Počet příspěvků v diskusi celkem 33 (poslední 2.3.2009 13:17)

Re: Slovo redaktora | Petr Marek
7.9.2008 13:00 | Reagovat

Já to vidím tak, že slečna ( nebo paní Filipová) v serii svých článků soustředila velmi kvalitní text s širokým pojetím informací až tak, že předčila celý kolektiv autorů. O to víc klobouk dolů, že to dokázala úplně sama včetně neuvěřitelného množství obrazového materiálu. Kdykoli jsem si půjčil některou z knih o pražských zahradách dočkal jsem se maximálně 2 fotografií místa, tady bylo pod jednotlivými články kolem 20 až 50 fotografií ze všech úhlů pohledů, jen proto si bylo možno o místě udělat dokonalý obrázek. Mimochodem na knihu nečekám, protože jsem si každý díl pravidelně tiskl jako mnozí moji známí a docela slušnou knížku z toho materiálu již mám. Věřím, že i v budoucnu se k textům i fotografiím budu rád vracet. Např. moje známá si zase díly vypalovala na DVD včetně fotografií a vypadá to také moc hezky. Paní ( slečno?) Filipová, chci jen poděkovat za velmi kvalitní a čtivé texty, shromáždění mimořádného množství informací a fotografie, které krásně ilustrují dané lokality.

Reaguje na názor: Slovo redaktoraReklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist