nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názor: Re: Nesouhlas

(Diskuse: Názory k článku: Pražské zahrady, dovětek - moje Praha)

Během více než roku jsme prošli mnoha pražskými zahradami a parky, jejich historií i současností. O Praze a jejích památkách nejen o zeleni, která dělá Prahu Prahou by se dalo psát velmi a velmi dlouho. Seriál by mohl mít klidně dílů jednou tolik. Ale všeho do polosyta, je staré známé pořekadlo. Je alespoň volný prostor pro vás samotné, projít se pražskými uličkami a pražskou zelení a najít si to své místečko srdci nejbližší a svůj zelený koutek, kde se dá spočinout a jen tak dlouze sedět a rozjímat.

Prošli jsme se spolu již mnoha stoletími Prahy, nejen jejími zahradami, ale i jejich historií i současností. Pro mnohé Praha vzdálená stala se tak Prahou blízkou, romantickou a měnící se s časem. Snažila jsem se ukázat stavební i kulturní minulost míst, najít bohatství pražských zákoutí, jejich netušené detaily stejně tak jako dané architektonické základy odvíjející se od zpracování každé jednotlivé lokality v kontextu s dobou, ve které zahrada či park původně vznikaly. Pokoušela jsem se nalézt vývojovou kontinuitu života Prahy jako takové. Město je živý organismus, rostoucí a měnící se s věkem svých více jak tisíc let.


Počet příspěvků v diskusi celkem 33 (poslední 2.3.2009 13:17)

Re: Nesouhlas | Vlastimil Hanuš
6.9.2008 00:05 | Reagovat

Možná jsem se nevyjádřil zcela přesně, možná jsem při psaní příspěvků byl ovlivněn korespondencí, která mezi námi probíhala v průběhu psaní seriálu. Naprosto nesnižuji kvalitu informací, které Ivana nashromáždila. Upřesňování a doplňování mnohdy probíhalo ještě v rámci kontroly náhledů článků již nahrubo připravených v redakčním systému. Vlastní vnímání míst a vzpomínky či drobné příhody dodávající článkům čtivosti také nezpochybňuji, naopak. Snažil jsem se reagovat spíš na to, že v průběhu vydávání chodily reakce typu napište ještě o tom nebo onom parku či zahradě, je tam taky pěkně nebo je to tam zajímavé. Bohužel ne všechno se dá fyzicky stihnout a pak je nutno vybírat. Kriteria jsou pak částečně objektivní daná třeba rozumnou dostupností informací či místa samého, nebo subjektivní daná třeba jen „obyčejnou“ sympatií k danému místu. Myslím, že v případě tohoto seriálu se objektivita i subjektivita výběru projevily tím nejlepším způsobem. Souhlasím s tím, že by stálo za to parky nějakým způsobem vydat i s tím, že velká část práce je již vykonána. K dotažení projektu do podoby knihy by ale bylo ještě poměrně dost práce potřeba. Každopádně jsem rád, že se celý seriál setkal s tak kladným ohlasem a mě samotnému bude týdenní dávka pražských zahrad také chybět.

Reaguje na názor: NesouhlasReklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist