nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názor: Nesouhlas

(Diskuse: Názory k článku: Pražské zahrady, dovětek - moje Praha)

Během více než roku jsme prošli mnoha pražskými zahradami a parky, jejich historií i současností. O Praze a jejích památkách nejen o zeleni, která dělá Prahu Prahou by se dalo psát velmi a velmi dlouho. Seriál by mohl mít klidně dílů jednou tolik. Ale všeho do polosyta, je staré známé pořekadlo. Je alespoň volný prostor pro vás samotné, projít se pražskými uličkami a pražskou zelení a najít si to své místečko srdci nejbližší a svůj zelený koutek, kde se dá spočinout a jen tak dlouze sedět a rozjímat.

Prošli jsme se spolu již mnoha stoletími Prahy, nejen jejími zahradami, ale i jejich historií i současností. Pro mnohé Praha vzdálená stala se tak Prahou blízkou, romantickou a měnící se s časem. Snažila jsem se ukázat stavební i kulturní minulost míst, najít bohatství pražských zákoutí, jejich netušené detaily stejně tak jako dané architektonické základy odvíjející se od zpracování každé jednotlivé lokality v kontextu s dobou, ve které zahrada či park původně vznikaly. Pokoušela jsem se nalézt vývojovou kontinuitu života Prahy jako takové. Město je živý organismus, rostoucí a měnící se s věkem svých více jak tisíc let.


Počet příspěvků v diskusi celkem 33 (poslední 2.3.2009 13:17)

Nesouhlas | Martin
5.9.2008 23:20 | Reagovat

Právě jsem dočetl příspěvek Vlastimila Hanuše a musím se přiznat, že ve mě některé jeho formulace vyvolaly zvláštní pocit nesouhlasu. Tak především se nedomnívám, že jde z větší části o autorčin subjektivní způsob seznámení nás se zahradami. Jsem přesvědčen a z každého článku to vyznívá, že autorka podstoupila náročnou cestu internetových i knižních rešerší za účelem shromáždění co nejkvalitnějších informací. Fakt, že k tomuto hutnému jádru připojila i své vlastní vnímání toho kterého místa a osobní vzpomínky, žádný z jejich článku nedeobjektivizuje, naopak dává jim nádech čtivosti na rozdíl od jiných rádoby odborných publikací. Dále se také domnívám, že pokud by nějaká kniha stála za vydání, byla by to tato. Větší část práce je totiž již vykonána. Věřte mi, mám s tím své vlastní zkušenosti. Sám před vydáním knihy stojím. Osobně se domnívám, že cílem takových článků jsou jeho čtenáři. A nutno dodat, že série o zahradách jich má dle mého soudu naprosto nejvíce. Nejde o to, že jich má nejvíce právě tato série, ale že dává lidem chvilky radosti a pozvnesení. Proto věřím a doufám, že si autorka bude brát k srdci zejména reakce, které vyjadřují co jim série přinesla v jejich vnitřním životě.Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist