nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názor: Praha - vějíř výhledů

(Diskuse: Názory k článku: Pražské zahrady, dovětek - moje Praha)

Během více než roku jsme prošli mnoha pražskými zahradami a parky, jejich historií i současností. O Praze a jejích památkách nejen o zeleni, která dělá Prahu Prahou by se dalo psát velmi a velmi dlouho. Seriál by mohl mít klidně dílů jednou tolik. Ale všeho do polosyta, je staré známé pořekadlo. Je alespoň volný prostor pro vás samotné, projít se pražskými uličkami a pražskou zelení a najít si to své místečko srdci nejbližší a svůj zelený koutek, kde se dá spočinout a jen tak dlouze sedět a rozjímat.

Prošli jsme se spolu již mnoha stoletími Prahy, nejen jejími zahradami, ale i jejich historií i současností. Pro mnohé Praha vzdálená stala se tak Prahou blízkou, romantickou a měnící se s časem. Snažila jsem se ukázat stavební i kulturní minulost míst, najít bohatství pražských zákoutí, jejich netušené detaily stejně tak jako dané architektonické základy odvíjející se od zpracování každé jednotlivé lokality v kontextu s dobou, ve které zahrada či park původně vznikaly. Pokoušela jsem se nalézt vývojovou kontinuitu života Prahy jako takové. Město je živý organismus, rostoucí a měnící se s věkem svých více jak tisíc let.


Počet příspěvků v diskusi celkem 33 (poslední 2.3.2009 13:17)

Praha - vějíř výhledů | Jana Šveřičková
5.9.2008 20:20 | Reagovat

a to se mi na Vašich článcích líbí,dobré postřehy, logika, rozšíření úhlů pohledů na věc nebo na místo. Doufám, že se tento pojem vžije obecně stejně jako třeba Praha stověžatá. Díky Vašemu vyprávění o místech a výhledech jsem jich několik navštívila a určitě nelituji, byla to nádhera. Seriál Vám musel dát neskutečně práce, vzít stovky hodin času. Věřte ale, že to pro nás čtenáře určitě stálo za to. Bylo to nejen krásné počtení, ale i podívání na Vaše skvělé fotografie. Určite se sem ráda budu vracet a na seriál o pražských ostrovech se těším už teď.Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist