nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názor: Dalsi podekovani...

(Diskuse: Názory k článku: Pražské zahrady, dovětek - moje Praha)

Během více než roku jsme prošli mnoha pražskými zahradami a parky, jejich historií i současností. O Praze a jejích památkách nejen o zeleni, která dělá Prahu Prahou by se dalo psát velmi a velmi dlouho. Seriál by mohl mít klidně dílů jednou tolik. Ale všeho do polosyta, je staré známé pořekadlo. Je alespoň volný prostor pro vás samotné, projít se pražskými uličkami a pražskou zelení a najít si to své místečko srdci nejbližší a svůj zelený koutek, kde se dá spočinout a jen tak dlouze sedět a rozjímat.

Prošli jsme se spolu již mnoha stoletími Prahy, nejen jejími zahradami, ale i jejich historií i současností. Pro mnohé Praha vzdálená stala se tak Prahou blízkou, romantickou a měnící se s časem. Snažila jsem se ukázat stavební i kulturní minulost míst, najít bohatství pražských zákoutí, jejich netušené detaily stejně tak jako dané architektonické základy odvíjející se od zpracování každé jednotlivé lokality v kontextu s dobou, ve které zahrada či park původně vznikaly. Pokoušela jsem se nalézt vývojovou kontinuitu života Prahy jako takové. Město je živý organismus, rostoucí a měnící se s věkem svých více jak tisíc let.


Počet příspěvků v diskusi celkem 33 (poslední 2.3.2009 13:17)

Dalsi podekovani... | tamushf
5.9.2008 15:33 | Reagovat

Ivo, predne obrovska gratulace za krasny a skvele vypracovany serial. Pak taky podekovani za nadherne cteni. Mas uzasny cit pro jazyk. Me jsi dneska rozbrecela uz jen nadpisem. Jiste, je to taky okolnostma – moje cesta do CR byla opet zrusena a presunuta az na 2009, takze jsem namekko… Obsah clanku me prenesl do doby, kdy jsem v ramci nejiste budoucnosti absolvovala PIS kurs pro pruvodce a zamilovala si to mesto jeste vic nez kdy pred tim. Praha je mesto s obrovsky silnou magii. Bohuzel, tahle magie, kdyz nekdo z Prahy odejde zpusobuje, ze pak breci jak zelva nad clankama jako je ten tvuj…Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist