nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názor: Krásné

(Diskuse: Názory k článku: Pražské zahrady, dovětek - moje Praha)

Během více než roku jsme prošli mnoha pražskými zahradami a parky, jejich historií i současností. O Praze a jejích památkách nejen o zeleni, která dělá Prahu Prahou by se dalo psát velmi a velmi dlouho. Seriál by mohl mít klidně dílů jednou tolik. Ale všeho do polosyta, je staré známé pořekadlo. Je alespoň volný prostor pro vás samotné, projít se pražskými uličkami a pražskou zelení a najít si to své místečko srdci nejbližší a svůj zelený koutek, kde se dá spočinout a jen tak dlouze sedět a rozjímat.

Prošli jsme se spolu již mnoha stoletími Prahy, nejen jejími zahradami, ale i jejich historií i současností. Pro mnohé Praha vzdálená stala se tak Prahou blízkou, romantickou a měnící se s časem. Snažila jsem se ukázat stavební i kulturní minulost míst, najít bohatství pražských zákoutí, jejich netušené detaily stejně tak jako dané architektonické základy odvíjející se od zpracování každé jednotlivé lokality v kontextu s dobou, ve které zahrada či park původně vznikaly. Pokoušela jsem se nalézt vývojovou kontinuitu života Prahy jako takové. Město je živý organismus, rostoucí a měnící se s věkem svých více jak tisíc let.


Počet příspěvků v diskusi celkem 33 (poslední 2.3.2009 13:17)

Krásné | Toník
5.9.2008 12:54 | Reagovat

Myslím, že paní Filipové se podařilo nejen nám všem zprostředkovat současnou podobu krásných zahrad v Praze, ale ještě nás provést jejich historií. V tomto posledním, shrnujícím článku jsem opravdu na okamžik spatřil Prahu dávných dob, kdy Vltava na svých bedrech nesla množství ostrůvků a lidé měli úplně jiné výhledy než my dnes. Tato představa mne fascinuje. Vaše články způsobily, že bych se rád dostal časem o něco zpět a snad jen koutkem oka nahlédl do jejich světa. Kdo ví, třeba se z nějaké romanticé zahrady, při západu slunce, ve chvíli kdy romantika umožňuje vše, dostanu tam, kam bych tak rád. No vidíte, k jakému poetikování mne Vaše články inspirují :-)Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist