nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názor: poděkování

(Diskuse: Názory k článku: Pražské zahrady, dovětek - moje Praha)

Během více než roku jsme prošli mnoha pražskými zahradami a parky, jejich historií i současností. O Praze a jejích památkách nejen o zeleni, která dělá Prahu Prahou by se dalo psát velmi a velmi dlouho. Seriál by mohl mít klidně dílů jednou tolik. Ale všeho do polosyta, je staré známé pořekadlo. Je alespoň volný prostor pro vás samotné, projít se pražskými uličkami a pražskou zelení a najít si to své místečko srdci nejbližší a svůj zelený koutek, kde se dá spočinout a jen tak dlouze sedět a rozjímat.

Prošli jsme se spolu již mnoha stoletími Prahy, nejen jejími zahradami, ale i jejich historií i současností. Pro mnohé Praha vzdálená stala se tak Prahou blízkou, romantickou a měnící se s časem. Snažila jsem se ukázat stavební i kulturní minulost míst, najít bohatství pražských zákoutí, jejich netušené detaily stejně tak jako dané architektonické základy odvíjející se od zpracování každé jednotlivé lokality v kontextu s dobou, ve které zahrada či park původně vznikaly. Pokoušela jsem se nalézt vývojovou kontinuitu života Prahy jako takové. Město je živý organismus, rostoucí a měnící se s věkem svých více jak tisíc let.


Počet příspěvků v diskusi celkem 33 (poslední 2.3.2009 13:17)

poděkování | Dana Bláhová
5.9.2008 10:51 | Reagovat

Děkuji za poučné články z kterých jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací. Musím říci, že jsem poctivě prošla zahrady všechny a pořídila si své vlastní fotografie, ovšem méně zdařilé než jsou ty Vaše.Pokaždé jsem načerpala spoustu energie.Věřte že díky Vám jsem prožila nádherné léto v Praze a jejích parcích.některé jsem znala, jiné jsem šla teprve poznávat.Jelikož jsem již dlouhá léta sama, na mých procházkách mě vždy provází můj věrný společník fotoaparát. :-D Díky vašim článkům jsem vždy přesně věděla kam se vydat a vracela jsem se spokojená a s novými poznatky.Za moje srdíčko mě chytila Botanická zahrada v Troji a Trojský zámek, tam se vždy ráda budu vracet.Tuto sobotu se chystám objevit nově dokončenou Rajskou zahradu na Žižkově a bude tam mnohé k vidění od nádherných záhonů až po originálně pojatou fontánu, slavnostní otevření jsem bohužel nestihla, pracovala jsem. Děkuji ještě jednou za články i krásné fotky.Neuvažovala jste o vydání článků knižně, je jistě mnoho lidí, které by kniha potěšila.Přeji Vám mnoho dalších úspěchů a dobré světlo. :lol: Dana BláhováReklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist