nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názor: Super

(Diskuse: Názory k článku: Pražské zahrady, dovětek - moje Praha)

Během více než roku jsme prošli mnoha pražskými zahradami a parky, jejich historií i současností. O Praze a jejích památkách nejen o zeleni, která dělá Prahu Prahou by se dalo psát velmi a velmi dlouho. Seriál by mohl mít klidně dílů jednou tolik. Ale všeho do polosyta, je staré známé pořekadlo. Je alespoň volný prostor pro vás samotné, projít se pražskými uličkami a pražskou zelení a najít si to své místečko srdci nejbližší a svůj zelený koutek, kde se dá spočinout a jen tak dlouze sedět a rozjímat.

Prošli jsme se spolu již mnoha stoletími Prahy, nejen jejími zahradami, ale i jejich historií i současností. Pro mnohé Praha vzdálená stala se tak Prahou blízkou, romantickou a měnící se s časem. Snažila jsem se ukázat stavební i kulturní minulost míst, najít bohatství pražských zákoutí, jejich netušené detaily stejně tak jako dané architektonické základy odvíjející se od zpracování každé jednotlivé lokality v kontextu s dobou, ve které zahrada či park původně vznikaly. Pokoušela jsem se nalézt vývojovou kontinuitu života Prahy jako takové. Město je živý organismus, rostoucí a měnící se s věkem svých více jak tisíc let.


Počet příspěvků v diskusi celkem 33 (poslední 2.3.2009 13:17)

Super | Ilona
5.9.2008 08:55 | Reagovat

Gratuluji – opravdu krásné články, obzvlášť ten poslední a pro mne osobně ještě ten o Praze 6, kde bydlím, ten chytil i za srdíčko! A líbí se nejen mne, ale i mému tatínkovi, kterému je tisknu a on si je pak vždy s velkým zaujetím čte. A jelikož zde žije celý život, tak má na co vzpomínat a s čím porovnávat… Fotogalerie k článkům byla vždy také nádherná! :-DReklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist