nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Po brněnské přehlídce se připravují české ohňostroje v Táboře

Témata: Ohňostroje, Brno a okolí, Kraj Jihočeský

Čtyři roční období Japonska
Marutamaya, Japonsko

Pátečním grandfinále nad Špilberkem skončila brněnská soutěžní přehlídka ohňostrojů. Vítězové jsou známí, výsledky jsou vyhlášené a v současné době dobíhá hlasování o cenu diváka. Vraťme se ještě na chvíli k jednotlivým představením, která byla nad hladinou přehrady k vidění.

Čtyři roční období byl nazván ohňostroj japonské skupiny Marutamaya. Jako doprovod byla vybrána japonská hudba doplněná o ukázku japonské poezie waka. Pro přiblížení se evropskému divákovi byl hudební doprovod proložen úryvky Smetanovy hudby. Japoncům přálo počasí a umožnila vyniknout vypilované hře s odlesky na vodní hladině v jejich jinak místy až trochu přeorganizovaně působícím představení. Díky dobrému počasí i příslibu exotičnosti navštívlo tento ohňostroj okolo dvou set tisíc diváků.

Hlavní cenu přehlídky STAROBRNO – IGNIS BRUNENSIS získala skupina FLASH BARRANDOV SFX z České republiky. Cena Českého rozhlasu „Hudba mezi ohni“ byla udělena skupině FETES & FEUX z Francie a Cenu České televize „Scéna mezi ohni“ si odvezla skupina MARUTAMAYA z Japonska.

Již nyní se můžeme těšit na příští ročník, který proběhne v termínu 22. 5. – 7. 6. 2009.
Road Movies
Fêtes & Feux, Francie

Přesným opakem byla středeční show francouzské skupiny Fêtes & Feux. Celému představení předcházela neslaná nemastná charakteristika uvedená v programech a ve srovnání s jinými skupinami Francouzi pustili předem i méně informací. O to výraznější byl ale jejich ohňostroj nazvaný Road Movies odpalovaný na směs filmové hudby. Nad přehradou se rozběhla plynule navazující emotivní show využívající poměrně velké množství originálních nízkých efektů. Zkrátka jeden z ohňostrojů, který utkví v paměti. Odhadovaný počet diváků byl stočtyřicet tisíc.

Duhová rapsodie
ohňostrojné grandfinále, Flash Barrandov SFX, Česká republika

Nesoutěžní granfinále v podání Flash Barrandov SFX působilo jako příjemné svěží a lehce nezávazné žonglování barvami a světly za doprovodu klasického jazzu. I dopředu slibovaná duha se na závěr ohňostroje vrátila v odlehčené podobě.

Festival Léto nad jordánem – Tábor 2008 spojený s přehlídkou ohňostrojů Vulkán 2008 proběhne ve dnech 26. června – 29. června 2008. Informace najdete na stránkách města Tábor, kde si můžete stáhnout i program akce<.

Festival Ignis Brunensis již dávno přerostl národní úroveň a stal se jedním z prestižních světových ohňostrůjných festivalů. Díky tomu ale u nás začala chybět národní přehlídka. Pořadatelé brněnského festivalu se proto rozhodli založit národní soutěž Vulkán, jejíž nultý ročník proběhne letos společně s festivalem Léto nad Jordánem – Tábor 2008. Ti, kteří v Brně nestihli grandfinále nad Špilberkem, se mohou zajet podívat na Duhovou rapsodii do Tábora, kde budou mít druhou a u nás poslední příležitost spatřit tento ohňostroj, který pak bude odpálen už jen na festivalu v Cannes. Příznivci barevných prskavek se tedy mají na co těšit.

Naše reportáž z ohňostrojné přehlídky Vulkán 2008 v Táboře

Sjednejte si cestovní pojištění online!
Sleva 50% při sjednání online
Cestovní pojištění do 2 minut i z mobilu
Krytí koronaviru či pojištění storna zájezdu
Sjednat
Rubrika: Zprávy
Témata: Ohňostroje, Brno a okolí, Kraj Jihočeský
Galerie: 22 obrázků
Názory k článku: celkem 4 (poslední 8.6.2008 22:52)
8.6.2008
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 20.91
Co je to karma a jak funguje?


Galerie k článku

Čtyři roční období Japonska
Čtyři roční období Japonska
Čtyři roční období Japonska
Čtyři roční období Japonska
Čtyři roční období Japonska
Čtyři roční období Japonska
Čtyři roční období Japonska
Čtyři roční období Japonska
Čtyři roční období Japonska
Čtyři roční období Japonska
Čtyři roční období Japonska
Čtyři roční období Japonska
Fotogalerie k článku Po brněnské přehlídce se připravují české ohňostroje v Táboře
Zobrazit všechny obrázky — celkem 22 obrázků

Názory k článku

 NadpisVloženoAutor
Ignis Brunensis 8.6.2008 21:49 wiwi
Re: Ignis Brunensis 8.6.2008 21:58 Milan Kylar
Re: Ignis Brunensis 8.6.2008 22:52 wiwi
Re: Ignis Brunensis 8.6.2008 22:07 Vlastimil Hanuš
Cestovatel
TOPlist