nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Pardubický perník, zámek a hospůdky pro nekuřáky!

Témata: Nekuřácké restaurace, Podzvičinsko, Hradecko, Pardubicko

Pardubice
Pardubický perník

Světově proslulý pardubický perník, nádherný renesanční zámek, kostel sv. Bartoloměje, radnice na Pernštýnském náměstí a mnohé jiné. Historie krajského města Pardubice sahá až do 12 století, není tedy nutno podotýkat, že milovníkům starých památek a zajímavostí nabízí víc než dost.

Pokud vám vaše výlety po republice většinou znepříjemní zakouřené restaurační místnosti při zastávce na oběd, pak ani toho se v Pardubicích bát nemusíte. Obklopeni krásou historického města a jeho veselou “živostí“, můžete odpočívat a vychutnávat to nejlepší z jídelního lístku v podnicích, kde je pohodlí zákazníka prvořadé a tím tedy i čistý vzduch.

Pardubice
Pardubický zámek

Restaurace U Nouzů je nekuřácká, romantická restaurace s vlastním sklípkem archivních vín a Kamennou jeskyní pro posezení. Skvělá, vstřícná obsluha vám nabídne bohatý výběr jídel.
Restaurace a penzion V zahradě se nachází asi 400 m od centra Pardubic. Nabízí nekuřácké prostory, letní zahrádku s grilem a nedaleko prochází cyklostezka, která vás zavede až ke Kunětické hoře. Sportovně založení hosté mají možnost využití tenisových kurtů.
V Pardubicích najdete nekuřáckých podniků víc. Je to třeba Cukrárna a kavárna Senecio. senecio.eu , kde můžete příjemně posedět u kávy a vybrat si ze široké nabídky zákusků a luxusních dortů. Vinný bar Nálada www.nalada.cz přímo v centru v centru města láká příjemným posezením ve stylovém prostředí s romantikou při svíčkách, velkým výběrem vín z celého světa a nabídkou degustace.
Kavárna a restaurace Evropa přímo v centru města se chlubí zákazníky významných jmen, jako je prezident Václav Klaus, nebo brankář Dominik Hašek. Podnik má oddělenou kuřáckou a nekuřáckou část, takže ani tady nemusíte být obtěžováni kouřem od sousedních stolů.

Cestovatel.cz podporuje provozovatele nekuřáckých restaurací.

Pokud na svých cestách po Česku potkáte zejména v menších městech a obcích nekuřáckou restauraci, nebo podobný podnik sami provozujete, dejte o ní vědět i ostatním. Více o našem projektu se dočtete v úvodním článku , kde najdete i odkazy na databáze nekuřáckých restaurací.

Po příjemném odpočinku si nenechte ujít další pardubické památky, jako je Zelená brána, 60 m vysoká dominanta města, nabízející krásný výhled do okolí, secesní Městské divadlo, kostel Zvěstování Panny Marie, Pardubický kostel a jiné. Jako pozornost a památku na Pardubice si nezapomeňte odvézt kousek unikátního, zdobeného perníku, kterým nás toto město proslavilo po celém světě. Pokud cestujete autem nebo na kole směrem na Prahu, můžete se zastavit v nedalekém odvěkém rivalovi Pardubic, Hradci Králové. Je to město bohaté historie a ukázek gotického, barokního a renesančního slohu. Ze zajímavostí jmenujme např. Klicperovo divadlo, Židovskou synagogu, nebo Měšťanské domy na náměstí. I tady najdete hned několik nekuřáckých hospod, restaurací i barů.

Cestou do Prahy potkáte ještě nejméně dvě města, ve kterých stojí za to se zastavit. Je to Kolín, mezi jehož památky patří starý a nový židovský hřbitov, gotická Zvonice, Regionální muzeum atd. Nekuřácké prostředí vám zde nabídne Café Restaurant & Pension Inspirace

Nedaleko Kolína najdete klenot české architektury a historie, Kutnou Horu , kde se můžete vždy koncem června zúčastnit tradičního Stříbření . I přes to, že je to město turisticky velice atraktivní, nenajdete zde čistě nekuřáckou restauraci. Nekuřácká místa nabízejí jen v části restaurace penzionu Barbora, nebo restaurace Dačický

Sjednejte si cestovní pojištění online!
Sleva 50% při sjednání online
Cestovní pojištění do 2 minut i z mobilu
Krytí koronaviru či pojištění storna zájezdu
Sjednat
Rubrika: Tipy na cesty
Témata: Nekuřácké restaurace, Podzvičinsko, Hradecko, Pardubicko
Galerie: 5 obrázků
Názory k článku: celkem 2 (poslední 23.7.2009 12:46)
20.7.2009
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 14.28
Co je to karma a jak funguje?


Galerie k článku

Pardubice
Pardubice
Pardubice
Pardubice
Pardubice
Pardubice
Pardubice
Pardubice
Pardubice
Pardubice
 

Názory k článku

 NadpisVloženoAutor
moc hezké 22.7.2009 14:59 Š
Re: moc hezké 23.7.2009 12:46 Autor
Cestovatel
TOPlist