nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názor: Ovir

(Diskuse: Názory k článku: OVIR – registrace cizinců v Rusku)

Každý cizinec po příjezdu do Ruska se musí nechat do tří dnů zaregistrovat na Oddělení víz a registrace (OVIR). Věděli jsme, že ruská byrokracie je šílená, ale mysleli jsme, že snad za půl dne bychom to mohli mít vyřízené a pak se budeme věnovat turistice a památkám.


Počet příspěvků v diskusi celkem 5 (poslední 10.8.2011 09:12)

Ovir | carcass
15.10.2007 01:42 | Reagovat

Ovir je dost zajímavá věc, zvlášť když coby ztepilý cestovatel nevyužíváte žádných ubytoven, hotelů a podobných turistických s…k. Nicméně, i tak se dá registrace vcelku zařídit, pokud víte, na koho se obrátit. Zde si dovoluji poskytnout pár informací z mých zážitků s ovirem:

  • Irkustsk (u Bajkalu) – ul. Čkalova 39, agentura Sputnik, vyřídí vše během odpoledne, včetně fiktivního razítka o Vašem ubytování, cena (r. 2004) činila rovných 350,– Rublů.
  • St. Pětěrsburg – ul. Vosstania 6, agentura Balt Express, stějně jako v Irkutsku vyřídí vše během odpoledne, jenom ta cena 950,– Rublů (r.2005) je poněkud přehnaná.
  • Gornoaltajsk – ul. Lenina 107, (hlavní ulice, výpadovka směrem na Bijsk), milicionářská stanice, cizinecké oddělení, ptát se na Irinu Albertovnu (tamní celkem ochotná a sympatická zaměstnankyně), vše vyřízeno během 20 minut, ZDARMA, stačí objasnit situaci, že jste nemajetný cizinec z Čech…

a pokud by někdo chtěl znát další podrobnosti, nechť si prostuduje cestopisy na http://www.sweb­.cz/karkassh/Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist