nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Je cena opravdu ten hlavní parametr pro koupi letenky?

letadlo-02
Léto už dávno skončilo, nyní je ale ten nejlepší čas začít řešit dovolenou na příští rok. Co si takhle zaletět v zimě za sluníčkem? Nebo si rovnou naplánovat letní dovolenou? Když si vyberete místo, kde ji strávit, na řadu přichází shánění letenek. Je tím hlavním a rozhodujícím parametrem cena letenky? Cestování letadlem je mnohem pohodlnější než jízda autem, vlakem nebo autobusem. Sice je o nějakou tu korunu dražší, na druhou stranu ušetříte moře času. Někam se autem nebo autobusem jen tak nedostanete, musíte využívat ještě trajekt. Čas, který strávíte na cestě se prodlužuje, ovlivní ho i doba, kterou strávíte kontrolou na hranicích. Cesta letadlem je tak časově úspornější, ušetřený čas můžete strávit třeba na pláži.

Pravidla pro výběr letenky

Chcete ušetřit? Pak se držte následujících pravidel.

Letenku objednávejte s předstihem

Plánujete cestu do Evropy? Podívejte se po letenkách asi čtvrt roku dopředu. Čeká vás dálkový let? Nejlepší čas na koupi takových letenek je půl roku předem. Právě v té době můžete očekávat i nejvýhodnější cenu.

Pozor na termín odletu

Zkuste být flexibilní. Nevažte se na jeden jediný den. I to vám pomůže ušetřit nějakou tu korunu. Kromě toho se zajímejte i o státní svátky, významné dny a oslavy v cílové destinaci. Letenka o vánočních svátcích vás vyjde mnohem dráž, než když poletíte o pár týdnů později.

Co je v ceně letenky?

Zajímejte se, co je již zahrnuto v ceně letenky a co nikoli. Kdo cestuje nalehko a stačí mu příruční zavazadlo, ten nepotřebuje mít v ceně i odbavené zavazadlo. Nevadí vám pár minut čekání? Proč platit za přednostní odbavení?
n-kup

Zvažte odlet ze zahraničí

Potřebujete odlétat z Prahy, Brna, Ostravy, nebo vám nevadí dojet na letiště třeba do Berlína? I to vám může nějakou tu korunu ušetřit. Letenky ze zahraničních letišť bývají levnější.

Co takhle neletět přímo?

Opravdu potřebujete letět přímo? U rodin s malými dětmi je to jasné. Kdo ale cestuje sám a nevadí mu, že poletí s přestupem, ten také ušetří.

Porovnávejte ceny

Nekupujte první letenku, kterou uvidíte. Využijte portálů, které nabízí letenky všech společností a najděte si tu svou letenku. Stačí zadat termín odletu a cílovou destinaci a můžete vybírat. Náš tip: Levné letenky do celého světa najdete na Letušce

Našli jste výhodnou letenku? Na nic nečekejte, rezervujte ji!

A taky ji co nejdříve zaplaťte, jinak o ni taky můžete přijít. Už víte, na co se při koupi letenky dívat? Tak šťastnou ruku při výběru a dovolenou si pořádně užijte!
Sjednejte si cestovní pojištění online!
Sleva 50% při sjednání online
Cestovní pojištění od 11 Kč na den
Přehledné srovnání nabídek
VYPOČÍTEJ

Galerie: 2 obrázků
26.11.2019
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 6.70
Co je to karma a jak funguje?


Galerie k článku

letadlo-02
letadlo-02
n-kup
n-kup
Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist