nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Jak získat víza do Vietnamu a další praktické informace pro vaši dovolenou

view-2843338-640
V Evropě jsme tolik zvyklí cestovat jenom na občanku, že jsme mnohdy nepříjemně překvapení z toho, kolik zařizování vyžaduje vyžádání víz. Jednou ze zemí, kam potřebujete víza, je i Vietnam. Chystáte se sem? Pak vás nejspíš bude zajímat, jaké jsou možnosti poskytnutí víza do Vietnamu. Obdržet je není zase až tak složité. Vietnam umožňuje získat víza i elektronicky, nemusíte tedy nikam chodit.

Nejjednodušší je objednat si víza do Vietnamu online

Velmi dlouhou dobu funguje proces získávání víz tzv. on arrival. Vyplníte formulář na internetu, vytisknete si tzv. schvalovací dopis a ten ukážete ve chvíli, kdy do Vietnamu přiletíte. Musíte ovšem dorazit na jedno ze čtyř hlavních mezinárodních letišť. Tam vám vízum do pasu nalepí. Pakliže letíte na nějaké menší letiště, máte možnost nechat si vízum nalepit při přestupu, jestliže přestupujete v Hanoji, Saigonu atd. Pokud si nemůžete vyzvednout víza na některém z těchto letišť, od roku 2017 se vám nabízí ještě jedna možnost. Zatím funguje v testovacím režimu a jen pro 40 zemí, ale ČR je mezi nimi. Jde o velmi snadný způsob, jak získat víza do Vietnamu online. Opět vyplníte patřičné informace, do 3 pracovních dní zjistíte, zda vám žádost schválili. Bohužel je takto možné získat pouze víza za účelem dovolené nepřesahující dobu jednoho měsíce.

Standardní cestou je vízum z ambasády

Jestliže pojedete do Vietnamu autem, potřebujete vízum pro specifický účel nebo vám nevadí si připlatit, nabízí se standardní a dnes už poměrně zastaralá možnost vyřídit si vízum na ambasádě. Odborníci ovšem doporučují vybrat si jednu ze dvou výše zmíněných online možností. Jestli si stále nejste jistí, potřebujete více informací, nebo chcete jednotlivé varianty porovnat, podívejte se na web www.vietnamisa.cz. Najdete na něm hromadu praktických rad od člověka, který vystudoval vietnamistiku a Vietnam je jeho druhým domovem. Dokonce vám pomůže sestavit itinerář dovolené, abyste Vietnam poznali v jeho nejlepší podobě.
Sjednejte si cestovní pojištění online!
Sleva 50% při sjednání online
Cestovní pojištění od 11 Kč na den
Přehledné srovnání nabídek
VYPOČÍTEJ
19.12.2019
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 6.79
Co je to karma a jak funguje?

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist