nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Jak vyřídit víza do Ruska?

moscow-1556561-640
Plánujete-li cestu do Ruska, neobejdete se bez cestovního víza. Pokud máte pozvání od svého hostitele, jeho vyřízení bude o dost snazší. V opačném případě vás čeká martyrium administrativy, jež vás bude stát dost času. Raději využijte služeb agentury, která vše potřebné zařídí za vás.

Dokumenty k vyřízení víza

Získat vízum do Ruska je byrokraticky náročný proces, k němuž je na konzulátu Ruské federace třeba předložit cestovní pas platný ještě 6 měsíců po opuštění země, kopii strany pasu s údaji o žadateli, vyplnění formulář na stránkách visa.kdmid.ru, pozvání, potvrzení o cestovním pojištění a standardní barevnou dokladovou fotografii na bílém pozadí ne starší 6 měsíců.

Objednejte si víza online

Nabízí se druhá možnost, jak se návštěvě konzulátu elegantně vyhnout. Tou je zmiňovaná agentura, která má celý proces v malíku. Na webových stránkách https://www.ruskevizum.cz/ si vyberete, o jaký druh víza se bude jednat. Nejjednodušší a nejrychlejší vyřízení můžete očekávat od turistického víza s krátkodobým jednovstupovým pobytem do 30 dnů. Pokud nemáte zvací dopis, agentura vám ho pro získání jak turistického, tak pracovního víza zařídí. V rámci online objednávky lze přiobjednat rovněž cestovní pojištění. Následně vyplníte způsob platby, předání podkladů a vyzvednutí pasu s vízem.

Jak dlouho budete čekat?

Doba vyřízení víza úzce souvisí s jeho typem a procesem pozvání. Svůj podíl na délce zpracování má i vytíženost konzulátního úřadu. Jak to tedy vypadá s konkrétními termíny? Příprava pozvání se pohybuje v rozmezí 1-30 dnů, vízové centrum vaši žádost zpracuje do 7 pracovních dnů, požadujete-li vízum expres, budete ho mít hotové za 4 dny. Ohledně víz do Ruska vás určitě budou zajímat ceny. Nahlédněte proto do ceníku, kde jsou odstupňovány dle druhu víz, počtu vstupů do země a rychlosti jejich vyřízení.
Sjednejte si cestovní pojištění online!
Sleva 50% při sjednání online
Cestovní pojištění od 11 Kč na den
Přehledné srovnání nabídek
VYPOČÍTEJ
8.10.2019
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 8.08
Co je to karma a jak funguje?

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist