nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

AKU jsou trekové boty přímo z italských hor

Zamýšleli jste se někdy nad tím, že spousta výrobců horského vybavení skutečně pochází z hor? Například značka Salomon má sídlo v Annecy nedaleko francouzských Alp. La Sportiva pochází z Ziano di Fiemme nedaleko italských hor. Podobně i firma AKU má domov na severu Itálie, konkrétně ve městě Montebelluna. Italská firma AKU se rozrostla z malého obchůdku do obrovské firmy. Dnes nabízí více než třicetileté zkušenosti a vyrábí jak boty pro horolezce, tak volnočasovou outdoor obuv. Své boty navíc stále vyrábí v Evropě. Jedna továrna se nachází přímo ve městě Montebelluna v italské provincii Treviso a druhá v Cluj Napoca v Rumunsku.

Boty AKU se stále vyvíjí

Výrobce AKU neusíná na vavřínech. Přestože dobré boty nabízí už dlouhou řadu let, pořád inovuje a přináší nové technologie. Jejich nový počin – model AKU Minima – byl dokonce oceněn na největším veletrhu ISPO v Mnichově ISPO Award 2020. Boty AKU Minima jsou vyrobené z kůže, takže dlouho vydrží, ale zároveň jsou maximálně šetrné k naší planetě. Při výrobě už se nepoužíval chrom ani jiné těžké kovy, zredukovaly se emise CO2 a ty, kterých se zbavit nepodařilo, byly vykompenzovány vysazením nových stromů. Díky tomu si model MINIMA vysloužil zlatou cenu v kategorii outdoor v segmentu Urban Lifestyle Footwear. Boty se budou prodávat až od srpna letošního roku. Už teď si ale můžete pořídit i jiné povedené modely italské značky.

Pořiďte si kvalitní trekové boty

Láká vás pořídit si outdoor obuv prověřenou italskými horami? Výhradní zastoupení značky AKU na českém a slovenském trhu má již od roku 1993 obchod Alpitrek. Jeho kamennou prodejnu najdete v Příboru, ovšem funguje jim také e-shop. Tam si prohlédnete desítky kvalitních bot v různých cenových relacích. Vyberou si nároční milovníci turistiky i ti, kdo si na hory nebo na túru vyjdou jen občasně. Aktuálně mají na mnoho modelů slevy, tak utíkejte rovnou na Alpitrek.cz, ať je nepropásnete.
Sjednejte si cestovní pojištění online!
Sleva 50% při sjednání online
Cestovní pojištění do 2 minut i z mobilu
Krytí koronaviru či pojištění storna zájezdu
Sjednat
18.6.2020
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 5.94
Co je to karma a jak funguje?

Cestovatel
TOPlist