nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Netradiční dovolená na palubě jachty

Zkuste zažít dovolenou trochu jinak. Představte si, jak se plavíte na širém moři se svou drahou polovičkou nebo přáteli. Popíjíte šampaňské, kdykoliv chcete, můžete rovnou z postele skočit šipku do průzračné mořské hladiny. No není to romantika? A přitom vůbec není složité si takovou dovolenou splnit.

1247200129900258-1

Vyplujte s profesionálem nebo na vlastní pěst

Vlastnit jachtu je tak trochu otázka luxusu. Víte ale, že je možné si takovou loď pronajmout? Nabízí se dvě možnosti, jak se vydat na plavbu po moři. Buď si pronajmete spolu s jachtou zkušeného kapitána, anebo si prostě uděláte kapitánské zkoušky sami. Je to opravdu snadné! Nevěříte? Kapitánský kurz se skládá ze tří částí. První fáze je teoretická, která probíhá v České republice. Druhá je část praktická. Abyste ji mohli absolvovat, je potřeba vydat se do Chorvatska, kde se naučíte vše potřebné k tomu, abyste byli schopni ovládat jachtu, umět určit směr a odhadnout podmínky pro plavbu. Závěrečná třetí část je samotná kapitánská zkouška, jež se provádí opět v České republice.

Kde všude se můžete plavit

Nevýhodou zájezdů organizovaných cestovní agenturou je, že nejste pány svého času. Pokud se rozhodnete absolvovat kurzy jachtingu, nebudete litovat. Bude jen ve vašich rukou, kam vás vlny zanesou. Dejte si záležet na výběru destinace a naplánujte si výlety předem. Společnost Zindulka nabízí pronájem lodí do lokalit, jako jsou Chorvatsko, Řecko, Itálie, ale také exotické Seychely či Thajsko. Dovolená na lodi může být krásným zážitkem, a kdo ví, třeba se jachting stane vaším koníčkem. Pokud dáváte přednost vnitrozemí, můžete si pronajmout hausbót, pro který není třeba žádného speciální průkazu. Stačí si vybrat destinaci, nalodit se, projít krátkým zaškolením a už se můžete plavit vstříc nevšedním zážitkům.

Sjednejte si cestovní pojištění online!
Sleva 50% při sjednání online
Cestovní pojištění od 11 Kč na den
Přehledné srovnání nabídek
VYPOČÍTEJ
22.9.2017
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 8.95
Co je to karma a jak funguje?


Názory k článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist