nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Navštivte ostrov Kefalonia, zelený ráj, kde můžete mít pláž jenom pro sebe

Ostrov Kefalonia prý získal své jméno po slavném vojevůdci a bojovníkovi Kefalosovi, alespoň tak to tvrdí řecká mytologie. Skutečnost ale nejspíš bude jiná. Pravděpodobně jde o odvozeninu řeckého slova kefali, hlava. Ať tak či onak, vydejte se sem s cestovní kanceláří Greece Tours a odpočiňte si od starostí všedních dnů.

filehandler

Nejkrásnější místo? Zátoka Myrtos

Krásná krajina plná kontrastů je typická pro ostrov Kefalonia rozkládající se na 782 km2. Svojí rozlohou je v Jónském souostroví největší. Příroda se zde ukázala jako nesmírně kreativní, protože se tu střídají hory porostlé zelenou vegetací se svahy, které zdobí dlouhé řady keřů vinné révy. Najdete zde i krásné olivové háje a samozřejmě nechybí romantické mořské zátoky. Korunou všeho jsou jeskyně a podzemní jezera, z nichž některá mohou spatřit i turisté. Vyniká zde hlavně zátoka Myrtos, která se řadí právem mezi nejkrásnější místa nejenom Řecka, ale i celého Středomoří. Bílé oblázky na pláži kontrastují s modrým mořem a zelení v pozadí ve vnitrozemí.

V malých zátokách najdete klid

Důvodů, proč se vydat právě na Kefalonii je mnoho. Jedním z nich je bezesporu nádherná, místy až divoká příroda. Sotva v nějaké zemi uvidíte tolik odstínů zelené, jako právě tady. Můžete obdivovat barevné květiny. Toužíte-li při koupání po soukromí, tady se vám ho dostane bohatě. Členité pobřeží vytváří spoustu malých zátok, kde najdete klid.

Zemětřesení zničilo město

Bohužel častá zemětřesení tu nenávratně poničila řadu historických památek. Příkladem je Argostoli, správní a obchodní centrum ostrova a zároveň také hlavní přístav. Během zemětřesení v polovině 20. století zde prakticky nezůstal kámen na kameni. Dochovalo se jenom malé náměstí Plateia Valianaou se starou radnicí a kostelem svatého Spyridona a také kamenný most Drapanu z roku 1813, který spojuje Argostoli s protějším břehem a dominuje mu pomník, symbol svobody. Navzdory neúprosné seizmické činnosti ale na ostrově narazíte i na magické kláštery, byzantské kostely, ale i ruiny hradů a někdejších opevnění.

Navštivte expozici přestavby i tržiště

Město po zemětřesení v podstatě vzniklo znovu, což je velmi zajímavé. Budete-li mít chuť si na chvíli odpočinout od sluníčka, navštivte expozici místního Historického a národopisného muzea, které mapuje celou přestavbu. Můžete naučnou vycházku spojit i s příjemnou procházkou pěší zóně Lithostroto. Ve spoustě obchůdků si zde můžete nakoupit něco hezkého, nebo třeba zavítat do taverny na rybí specialitu či dojít až na tržiště k přístavu.

Zkuste jít po Odysseových stopách

Pokud vás už polehávání na pláži začne trošku nudit, vyplujte z některého z východních přístavů Fiskardo, Sami nebo Agia Efthimia na legendární ostrov Ithaka. Podle básníka Homéra se právě sem vracel bájný hrdina Odysseus za svou věrnou ženou Penelopou. Nenajdete zde letiště a zřejmě právě proto si ostrov uchovává svého tradičního ducha nepoznamenaného masovou turistikou. Platí to i o hlavním městě Vathi, kde je spousta malých taverniček. Na výlet se ostatně můžete vydat i na sousední ostrovy, a to Lefkadu, Meganissi a také Onassisův Skorpios, kde se ale musíte spokojit jenom s pohledem z lodi – přistávat se zde nesmí.

Sjednejte si cestovní pojištění online!
Sleva 50% při sjednání online
Cestovní pojištění od 11 Kč na den
Přehledné srovnání nabídek
VYPOČÍTEJ
2.5.2018
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 11.05
Co je to karma a jak funguje?

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist