nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Kam na cyklovýlet? 3 tipy pro začátečníky i pokročilé cyklisty!

Chcete vyrazit na víkend či na týden na cyklovýlet s rodinou, s vaší polovičkou, nebo s kamarády, ale dochází vám nápady kam se na kole vydat? Hledáte všestranné cyklostezky, kde si každý ­ přijde na své dle požadované obtížnosti? Inspirujte se našimi tipy: Jizerské hory, Krkonoše či Křivoklátsko!

36667-tipy-na-cyklovylety-v-cechach

Na horském kole v Jizerských horách: Singltrek pod Smrkem

Představy univerzálního místa pro horskou cyklistiku zcela jistě naplní Singltrek pod Smrkem v Jizerských horách. 80 kilometrů cyklostezek rozpínajících se pod horou Smrk uspokojí každého díky čtyřem stupňům obtížnosti. Najdete tu trasy od pohodových zelených pro všechny až po černé pro zdatné terénní cyklisty. Vaše dobrodružství může začít v Novém Městě pod Smrkem, kde je vše uzpůsobeno cyklistickému vyžití. Singltrek Smrk je velkolepý projekt pro bajkery a skvělé místo pro nejrůznější akce: pro nadšence mountain bikingu stejně jako pro ty nejmenší cyklisty. Mimo klasické služby jako je servis či půjčovna, zde můžete navštívit také testcentrum a zkusit tak horský stroj, který se vám zlíbí.

Na horském kole v Krkonoších: Trutnov Trails

U horských kol ještě na chvíli zůstaneme, tentokrát se podíváme na síť terénních MTB stezek v okolí Trutnova, Trutnov Trails. K dispozici tu budete mít kromě trailů také cyklovýlety po krkonošské oblasti, a kochat se tak můžete majestátnými skalami Adršpachu nebo nechat na chvíli zastavit čas v Babiččině údolí. Že jste ještě singletrail nezkusili? Žádný strach! Trutnov Trails nabízí 20 km přírodních single trailů různých obtížností v oblasti Čížkových kamenů a Jestřebích hor, a tak si zde najde své zkušený bajker stejně jako rodina s dětmi. Chcete mít techniku v malíku? Na Trutnov Trails se můžete přihlásit na profesionální kurzy techniky!

Na silničním kole ve Středočeském kraji: Křivoklátské okruhy

Pro čistě silniční cyklistiku bez terénních úseků jsou ideální Křivoklátské okruhy, které vás dovedou až do CHKO v okolí hradu Křivoklát. Křivoklátsko rozhodně stojí za návštěvu mimo jiné díky své nekonečné zeleni a nádherným výhledům, jež na vás budou po cestě čekat. Křivoklátské stezky vábí rekreační cyklisty i sportovní cyklisty, kteří si na silničním kole chtějí zatrénovat. Vaše tréninky si můžete zpestřit tzv. „horskou prémií“, díky níž si poměříte svůj čas s ostatními silničními milovníky, či se můžete zapojit na nějakou ze společných křivoklátských cyklovyjížděk. Stezky jsou kromě projížděk na silničce vhodné také pro pohodový rodinný výlet s dětmi.

Trek bikes in Kauai, Hawaii 2017  Emily Shaldach, Levi Kurlander, Jenn Bast, Spencer Rathkamp

Tip na závěr pro cyklisty v Praze

Bydlíte v Praze, rádi byste na společné cyklovyjíždky vyráželi pravidelně, našli jste tak parťáky na kolo, dozvěděli se informace ze světa cyklistiky, sportovní výživy nebo triatlonu? Potom se vydejte na společné cyklovyjížďky s největší pražskou speciálkou HARFASPORT, které vede pravidelně dvakrát do měsíce profesionální triatlonista Jan Strangmüller. Sledujte web či Facebook HARFASPORTU a další vypsaná projížďka vám rozhodně neunikne ;-).

Raději byste na výlet k našim sousedům? Přečtěte si článek o cyklovýletě do bavorského Regensburgu.

Sjednejte si cestovní pojištění online!
Sleva 50% při sjednání online
Cestovní pojištění do 2 minut i z mobilu
Krytí koronaviru či pojištění storna zájezdu
Sjednat

Galerie: 2 obrázků
17.9.2018
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 9.99
Co je to karma a jak funguje?

Cestovatel
TOPlist