nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Jak dopadlo 3. kolo fotosoutěže?

Témata: Fotografie, Slovensko, Česko

Ve třetím kole naší fotosoutěže Domov objektivem cestovatelů nebylo vůbec snadné vybrat vítěze. V tomto kole o vaši přízeň soutěžilo 133 snímků. Velmi dobrých snímků bylo opravdu hodně a tak jsme se rozhodli, že za redakci do finálového kola pošleme místo jednoho tři snímky.

Dnešním dnem se také rozbíhá hlasování ve 4. kole. Hlasovat můžete zvyšováním karmy u snímků, které vás zaujmou.

1. místo

Petra Slámová – foto 14 – Svitani na Brestove (autorka poslala mimo jiné i nádherný snímek č. 71 – Svitani na Sv. kopečku)

Svitani na Brestove
Brestova se nachazi na Slovesnku a je soucasti Rohacu, obibene destinace turistu. Nejpusobivejsi jsou treky po hrebenech pres jednotlive vrcholky, ktere skytaji krasny vyhled. Fotografie je porizena pri vychodu slunce prave na jednom z techto vrcholu, Brestova (1902m.nm). Pochod ve dve rano na vrchol stal urcite za to, krasny zazitek.

Autorka získává software Zoner Photo Studio 9 Xpress + Zoner Web Gallery + Zoner Photo Print od firmy ZONER software – hlavního partnera soutěže, dále knihu Krajiny z vydavatelství Zoner Press, knihu Ondřeje Neffa: Digitální fotografie polopatě, kterou vydal Institut digitální fotografie (IDIF), dárkový certifikát na slevu kurzu IDIFu a dárkový certifikát HUMI.

2. místo

Tonda – foto 12 – Blatný rybník v Jizerských horách

Blatný rybník v Jizerských horách
Blatný rybník - Jizerské hory Malebná vodní nádrž na Blatném potoce při modře značené cestě z Nové louky na Kristiánov. Rybník (zvaný Horní) byl vybudován v roce 1780 pro panskou pilu. Níže ležící Dolní Blatný rybník byl později vypuštěn a dnes leží pod hladinou Josefodolské (=Kamenické) přehrady.

Zatím trochu tajemný autor získává software Zoner Photo Studio 9 Xpress + Zoner Web Gallery od firmy ZONER software – hlavního partnera soutěže, knihu Krajinou severovýchodních Čech z vydavatelství Oftis a knihu Neffův průvodce digitální fotokomorou, kterou vydal IDIF.

3. místo

Kamil Trávníček – foto 9 – Bílá Opava

Bílá Opava
Na modelaci údolí Bílé Opavy se podílena v posledních tisíciletích především voda, sníh a led. Nesourodost zdejších hornin, jejich nepravidelné vrásnění i odlišná schopnost zvětrávání a odolávání vodní erozi však způsobila, že celé údolí a hlavně samotné jeho dno bylo vyhloubeno značné nerovnoměrně. Tímto vznikly nejen peřeje, hluboké tůně a skalní výchozy, ale právě i vodopády.

Autor získává software Zoner Photo Studio 9 Xpress od firmy ZONER software – hlavního partnera soutěže, knihy Dějiny turistiky na Staroměstsku z vydavatelství OFTIS a Fotografický blesk v digitální i klasické fotografii od IDIFu.

Ocenění poroty

Toto ocenění bychom rádi věnovali všem zúčastněným. Ale pouze tito autoři se svým snímkem postupují do finálového kola: Daniela Endrštová – Raná (foto 106), Lenka Nováková – Romantická Raduň (foto 120), Tomáš Poláček – Neodluční (foto 77)

Vítězům i ostatním přejeme dobré světlo!

Hlavní partner:

Zoner Photo Studio

Další parneři:

IDIF
Humi OUTDOOR Zoner Press ... jednoduše dobré knihy Tiskárna a vydavatelství OFTIS Ústí nad Orlicí

Partneři výstavy

Putovní výstava fotografií bude vytištěna na kvalitní fototiskárně a papírech firmy EPSON. Adjustaci fotografií na desky provede firma MMC, s.r.o. Plzeň

Sjednejte si cestovní pojištění online!
Sleva 50% při sjednání online
Cestovní pojištění od 11 Kč na den
Přehledné srovnání nabídek
VYPOČÍTEJ
3.9.2007
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 14.77
Co je to karma a jak funguje?


Galerie k článku

Bílá Opava
Bílá Opava
Blatný rybník v Jizerských horách
Blatný rybník v Jizerských horách
Svitani na Brestove
Svitani na Brestove
Neodluční
Neodluční
Raná
Raná
Romantická Raduň
Romantická Raduň
Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist