nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názory k článku: Indonésie: Každý den plný zážitků


Přinášíme vám rozhovor se stážistou Michalem Libičem, který si vybral za svou cílovou zemi Indonésii. Učil děti angličtinu, prezentoval Slovensko a Českou republiku či pomáhal překlenout kulturní rozdíly. Pojďte se ponořit do vyprávění o šílené dopravě, potápění mezi žraloky a zemi, kterou není snadné popsat.


Počet příspěvků v diskusi celkem 1 (poslední 9.7.2015 13:01)

Gratuluji kolegovi Libičovi, že si vybral vzdálenou stáž | Vaclav Baloun
9.7.2015 13:01 | Reagovat | Sbalit

Cestování je nutný doplněk vzdělání. Stejně jako vzdělání je třeba neustále aktualizovat, je také nutno podnikat další nové cesty. Objevovat země známé jen z doslechu i se vracet do zemí, které už byly zdrojem vzpomínek.

Stáž AIESEC umožní poznat navštívenou zemi nejen na povrchu jako turista, ale být mnohem hlouběji součástí všedního života v novém prostředí. Takové poznání je samozřejmě mnohem dokonalejší a často i strastiplnější. Je to velká konfrontace kultur a stylů, nový rozměr poznání a pochopení. Po návratu má pak stážista o další rodnou zemi navíc.

Gratuluji kolegovi Michalu Libičovi, že si odvážně vybral Indonesii – je to půvabná země, která je ale zároveň také ne vždy jednoduchým venkovem světa.

Ideální by bylo prožít v rámci AIESEC jednu kulturní praxi v rozvíjející se zemi jako Indonesie a jednu odbornou praxi v korporativní firmě ve vyspělé zemi, nejlépe USA nebo Japonsku.

Nemusím snad připomínat, jak důležité jsou praxe AIESEC pro zvládnutí budoucích manažerských rolí. To už alespoň v podvědomí každý jistě ví.

 NadpisVloženoAutor
Gratuluji kolegovi Libičovi, že si vybral vzdálenou stáž 9.7.2015 13:01 Vaclav Baloun

Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist