nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názor: Nejsme jediný, kdo tam byl.

(Diskuse: Názory k článku: Hraniční kontroly nejen v bývalém SSSR)

Celní a pasové odbavení na hranicích bývalého Sovětského svazu vyžaduje od cestujícího značnou trpělivost. Především starším lidem připomene naši předrevoluční dobu. Celníci a policisté na hranicích jsou si vědomi své moci a zároveň musí (asi dle instrukcí) být slušní a vstřícní. Výsledkem je jakási schizofrenie celého odbavování.


Počet příspěvků v diskusi celkem 2 (poslední 14.8.2008 09:14)

Nejsme jediný, kdo tam byl. | Saša
13.7.2008 19:31 | Reagovat

Víte, z vás je trošku cítit, že jste typickým Čechem. Že ten, kdo je také trochu arogantní jste také vy, nebo rozmazlený či jak to nazvat…Tohle je přesně chování a myšlení Čechů, kteří už si zvykli na svůj standard a chtějí ho zcela nesmyslně od něčeho, co je rádo, že žije…

Jinak já na Ukrajině se svou matkou byla několikrát za příbuznými. Mohu dosvědčit, že jste se v popisu o hranici nemýlil. Skutečně se hraničáři chovají podivně, jakoby je člověk obtěžoval, ba co víc, když dáte úplatek, změní se na slunéčka. My jsme úplatek nedali, tak nám prohrabali bagáž a schválně zdržovali. Myslím, že celé to svědčí jen o tom, že z jejich vládního a ekonom. systému si dělají jejich vlastní zaměstnanci asi legraci. Kdyby měli totiž něco pořádného nad sebou, v životě by si tohle nedovolili. Všichni (tedy ti Ukrajinci, co jeli v autobuse s vámi i s námi)už tak nějak vědí, jak to chodí a chovají se mírně a submisivně, protože v danou chvíli tam skutečně má tu svrchovanou moc právě ten hraničář. Oni vědí dobře, že vás mohou nepustit dál nebo zdržovat, otravovat… A pokud jste se někam dostal autobusem, buďte vděčný i za ten autobus, my jsme se dříve museli drancovat otřesnými prostředky a cestami a přespávat na „vokzálech“. A vždy, když se paní, co prodávala biljéty, jízdenky hodil balíček žvýkaček, všechno šlo jak na drátkách. Prostě asi není od věci mít s sebou pár maličkostí…Pro případ…Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist