nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Digana – kouzelné městečko na Srí Lance

Srí Lanka – země, která donedávna nesla jméno ostrova Cejlon, na kterém se rozkládá, a která každoročně láká návštěvníky z celého světa, kteří touží pokochat se její nádhernou přírodou a poznat bohatou historii i kulturu tohoto exotického koutu naší planety. Mnoho cestovatelů míří do oblasti zvané „Kulturní trojúhelník“, kde bývala sídla králů a kde je díky tomu koncentrace starobylých monumentů, chrámů i paláců opravdu vysoká. Jedním z měst, které tuto oblast pomyslně ohraničují je i Kandy. A v jeho blízkosti, necelých 15 km od něj, pak leží i malé městečko Digana, jehož návštěvu vám rozhodně doporučujeme zařadit do itineráře vaší dovolené v exotice!

0--vod

Nejen golfové hřiště

Do městečka Digana míří ve velkém příznivci golfu, neboť se zde nachází známý resort. Ale jakkoliv může být golf zajímavým zpestřením dovolené, není ani zdaleka jediným lákadlem tohoto malebného městečka. Digana je místem, odkud je ideální vyrážet k výletům za přírodními krásami i pamětihodnostmi v okolí.

1--nejen-golfov--h-i-t-

Výlety za historií i přírodou

Z Digany lze pohodlně vyrážet i za poznáváním samotného města Kandy, kde můžete navštívit např. starobylé budhistické chrámy jako Lankatillake či Gadaladeniya i zajímavou královskou botanickou zahradu. Za zhlédnutí určitě stojí i velkolepá přehrada Victoria na řece Mahaweli nebo jeskynní chrámový komplex Dambulla z prvního století před Kristem. V ní vás ohromí kolosální, 14 m vysoká socha Buddhy vytesaná ve skále.

2--v-lety-za-histori--i-p-rodou

Dáváte-li přednost přírodním krásám, můžete vyrazit do národního parku Wasgomuwa. Pokud se na vás usměje štěstí, uvidíte některou z místních sloních skupin, kterými je park proslavený. Na výlety exotickou přírodou této části Srí Lanky ale můžete i do hor – pohoří Knuckles Mountains je turistům stále ještě málo známé a treky tak nesou punc opravdového dobrodružství. Během dovolené na Srí Lance se tak nudit určitě nebudete!

Sjednejte si cestovní pojištění online!
Sleva 50% při sjednání online
Cestovní pojištění od 11 Kč na den
Přehledné srovnání nabídek
VYPOČÍTEJ

Galerie: 3 obrázky
27.11.2017
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 9.31
Co je to karma a jak funguje?


Galerie k článku

0--vod
0--vod
1--nejen-golfov--h-i-t-
1--nejen-golfov--h-i-t-
2--v-lety-za-histori--i-p-rodou
2--v-lety-za-histori--i-p-rodou
 
Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist