nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Den dětí v Tunisku

Témata: Oslavy, svátky, festivaly, výročí, Kultura, Tunisko

Jsem si jistá, že děti jsou všude na světě stejné. Nezáleží na tom, zda jsou bílé, černé, žluté či hnědé. Jsou to prostě děti. Jsou roztomilé, hravé, zvídavé, nadšené, ale i vážné. A v drtivé většině jsou pýchou svých rodičů, prarodičů a ostatních příbuzných. Všichni se jim snaží jejich malý svět zkrášlit a ozvláštnit. Ve všední dny na to není tolik času jako o víkendech a svátcích, a aby si děti užili co nejvíc zábavy, tak pro ně dospělí vymysleli Den dětí. Den dětí se slaví nejen v České republice, ale i v jiných státech a není výjimkou ani Tunisko.

Den dětí v Tunisku se slaví 21.3. Turistická sezóna se teprve rozjíždí, a tak dětem v jejich oslavě nepřekáží davy zevlujících turistů. A jak takový Den dětí v této pro nás exotické zemi vypadá?

Den dětí v Tunisku

Především mají děti v té době jarní prázdniny, a proto se mohou děti i jejich rodiče oddávat zážitkům společně strávených chvil. Maminka své děti obleče do nejhezčích svátečních šatů a děvčatům vyčeše culíky, drdůlky, cůpky či jiné malé umělecké dílko, které ozdobí sponečkami či mašlemi. Takto vystrojené děti vezmou rodiče na procházku, při které nechybí návštěva cukrárny, kde si všichni smlsnou na tuniských skvělých sladkostech a lahodné zmrzlině a nesmí chybět ani proslulé tuniské datle. Mnozí rodičové vezmou děti i do restaurace na oběd, kde si většina pochutná na jemném jehněčím. Ale aby to nevypadalo, že den je jako stvořený pro obžerství. Rodiče své děti berou i na výlety za poznáním jejich země. Výlety jsou to do kratších i vzdálenějších míst, aby děti poznaly bohatou historii a památky. Ale i návštěva příbuzných bývá obvyklá.

V městě El Jem, které je slavné svým obrovským antickým Koloseem, se pro děti pořádá průvod s mažoretkami a několika obrovitými figurami. Některé z nich jsou dvakrát vyšší než dospělý člověk. Jsou opravdu skvělé. Když průvod za všudypřítomné hudby přijde až na náměstíčko před Koloseem, představí malé mažoretky své umění. Pozornost dětí ale víc přitahuje červený slon. Když se mažoretkám začnou plést do jejich umění obrovité postavy, začíná mezi dětmi neklid, a když se dá do pohybu velký červený slon, děti s jásotem vyrazí za ním a začne honička. A když z červeného slona začnou padat červené nafukovací balónky, jásot se změní v bojový pokřik. Každý chce ulovit balónek a každý chce někomu balónek propíchnout. Červený slon je balónky napěchovaný, a tak se dostane na každé dítě. Ale ne každému dítěti balónek zůstane. Ale co dětem zůstane určitě, je zážitek. Zážitek ze dne stráveného v kruhu milující rodiny, zážitek ze zábavy a dobrého jídla.

Sjednejte si cestovní pojištění online!
Sleva 50% při sjednání online
Cestovní pojištění do 2 minut i z mobilu
Krytí koronaviru či pojištění storna zájezdu
Sjednat
5.5.2008
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 23.46
Co je to karma a jak funguje?


Galerie k článku

Den dětí v Tunisku
Den dětí v Tunisku
Den dětí v Tunisku
Den dětí v Tunisku
Den dětí v Tunisku
Den dětí v Tunisku
Den dětí v Tunisku
Den dětí v Tunisku

Názory k článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Cestovatel
TOPlist