nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názory k článku: CouchSurfing - bezplatné ubytování cestovatelů


Více než milion lidí na celém světě dnes využívá komunikační sítě, které jim umožňují sdílet po čas dovolené domov zdarma s jinými nadšenci. Projektů, založených na konceptu bezplatného sdílení ubytování a pohostinnosti, je několik, asi nejznámějším je CouchSurfing.com. Proklamovanými cíly těchto projektů jsou – kromě minimalizace cestovních nákladů – také navázání nových přátelství, šíření tolerance a zlepšení mezikulturního porozumění.


Počet příspěvků v diskusi celkem 3 (poslední 9.8.2013 21:47)

couchsurfing | David
12.8.2009 23:31 | Reagovat | Sbalit

Ahoj, jsem na CouchSurfing teprve krátce, ale už jsem hostil francouzský pár a můžu to jen doporučit. Sám se chystám to využít a né jednou. Podle mě je to velice zajímavé, mít doma cizince a nebo být u cizinců doma a poznávat jejich způsob života.

CouchSurfing | Ještěr
20.8.2009 18:00 | Reagovat | Sbalit

Ahoj, sem na „gauči“ nebo-li CS od dubna. Měl jsem doma tak kolem 12 ti návštěvníků. Když jsou 2 tak se víc zabaví sami, nemusíte se o ně tak starat, když je jeden, je to ideální když si chcete fakt pokecat, zlepšit angličtinu a strávit s tím člověkem víc času. Člověk když je sám tak vyhledává více vaši společnost. Dejte si však pozor při výběru, tak 2/3 lidí, zvláště těch nových to bere opravdu jako levný hotel tak aby jste nebyli zklamaný. Druhá třetina jsou opravdu zajímavý lidi, které stojí za to poznat. A jak je poznat? Podívejte se na jejich profil a pozorně si ho přečtětě, když má ten člověk různé záliby, procestoval kus světa, nebo už vícekrát hostil spostu lidí, máte napůl vyhráno. Drhá půlka je subjektivní pocit z jeho fotky a vůbec a to podotýkám, z vyznění je e-mailu. Mejly s nadpisem jako „emergency couch“ atp. rovnou mažte, tahle služba je o tom že bydlíte v cizí zemi u domorodce a ne v hotelu, pro vás zase je to dobrá příležitost pokecat anglicky a poznat někoho z jiný země. Pak když někam pojedete a budete chtít zadarmo přespat, je jednodušší oslovit někoho kdo už u vás bydlel že jo :) Jinak zkušenosti jsou z prahy, v jinejch městech si asi člověk vybírat nemusí, ale když si dáte v létě ubytování na „yes“ or „definitly“ bude Vám v Praze psát tak 3–5 lidí denně, tak že když je z čeho vybírat tak vybírejte. Když je Vám třeba 30 tak si asi nebudete moc mít co říct se dvacelitejma studentíkama. Tak hodně štěstí s CS !!!

Pozor!!! | Anonym
9.8.2013 21:47 | Reagovat | Sbalit

S tou organizací jsou mnohé problémy (alespoň podle mnohých stránek na internetu) – mazání uživatelských účtů bez důvodů, cenzury kritiky, neprůhledné financování, neschopnost ochránit vaše data včetně údajů z provedených plateb. Dale prý mají v podmínkách, že mají nezadatelné nikdy nekončící právo na veškerý poskytnutý obsah. A to není úplně vše. Asi nej odkaz viz zde:

http://alltha­tiswrong.wordpres­s.com/…lterna­tives/#…

 NadpisVloženoAutor
couchsurfing 12.8.2009 23:31 David
CouchSurfing 20.8.2009 18:00 Ještěr
Pozor!!! 9.8.2013 21:47 Anonym

Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist