nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názory k článku: Člověk v tísni pomáhá na východě Mongolska pastevcům, které zasáhly extrémní mrazy dzud


Při letošním dzudu se teploty přes den pohybovaly okolo mínus 25 °C a v noci klesaly až na mínus 40 °C. Velké množství sněhu a silné vrstvy ledu pokryly většinu pastvin.


Počet příspěvků v diskusi celkem 1 (poslední 20.10.2020 17:29)

Mongolsko | Vlad. Jarkovský
20.10.2020 17:29 | Reagovat | Sbalit

Dobrý den všem čtenářům. Pracoval jsem léta zahraničním obchodě a projel jsem mnoho zemí, mimo jiné také Mongolsko. Strávil jsem tam asi týden a mám několik krátkých zážitků z této cesty – vynechám cestu letadlem, to třeba někdy příště …. Přistáli jsme u Ulan Bátoru – mimochodem, víte co to znamená ? Asi nevíte, já jsem to také nevěděl je to "Rudý bohatýr! Ale stručně – hotel byl překvapivě solidní a tam jsem také zažil první doslova šok. Přišel jsem na recepci a začal jsem mluvit rusky, jak také jinak že? _ Byl tam mladý hoch, tak 30 let Dal jsem mu pas podíval se do něj a řekl "ahoj, tedy česky. Ať se ti tady líbí. Popovídali jsme chvíli o Praze…….. byl to sympaťák.

V hotelu pracovala jako uklízečka dívčina, která se jmenovala Ojuna. Ta mne snad každý den zvala do jejich bytu. Na to´jsem neměl ale náladu´a stále jsem se na něco vymlouval. Až jsem pak nakonec souhlasil. Pěšky to nebylo daleko a já jsem netušil co mě čeká – možná se budete divit, ale : vešli jsme do bytu, já jsem byl nervozní….. Ukázala mi byt a během minuty se asi dvakrát zeptala "vidíš ? Netušil jsem co mám vidět, snad nějakého vzácného papouška….. Zkrátím to. Rukou ukázala na stolek v pokoji. Nechápal jsem. Přišlá ke stolku a ruku dala na telefon. , zeptala . Konečně mi to došlo. Tehdy tam telefon měl málo kdo a to byl tedy ten důvod. Byl jsem rád, že to takhle dopadlo. Ještě chvíli jsem obdivoval telefon a konečně odešel zpět do hotelu.

Stampy

 NadpisVloženoAutor
Mongolsko 20.10.2020 17:29 Vlad. Jarkovský

Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist