nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názory k článku: Brno žije nejen ohňostroji


Festival "Brno – město uprostřed Evropy ... festival zábavy pod hrady Špilberk a Veveří 2006" je známý především díky atraktivní přehlídce ohňostrojů Ignis Brunensis. Ale v rámci tohoto festivalu se v Brně koná mnoho dalších neméně zajímavých akcí.

Průběžně aktualizováno (sobota 3.6.).


Počet příspěvků v diskusi celkem 5 (poslední 30.5.2006 17:17)

Brno žilo tento víkend i jinak ... | Vašek
29.5.2006 16:20 | Reagovat | Sbalit

ZApoměli jste na Aspoň pro mě poměrně důležitou akci. Bambiriáda, ano nebyla pouze Brněnská v Brně jsme zaplnili celý park za Lužánkami to se mi zdá docela fajn vám ne?

Re: Brno žilo tento víkend i jinak ... | Vlastimil Hanuš
30.5.2006 15:56 | Reagovat | Sbalit

Bambiriádu jsme nezmiňovali právě proto, že se nejedná o čistě brněnskou akci.

Můj osobní názor na ni je takový, že je hrozně fajn, když někdo dokáže zaplnit lužánecký park (nebo jiné podobné prostranství) na víkend lidmi a dětmi zvlášť, ale… To ale je právě podstatné. Velká a z daňových peněz docela slušně podporovaná akce se tu poněkud míjí účinkem. Prezentuje se tu velké množství neziskovek a dětských organizací, spousta lidí tomu věnuje energii a výsledek nakonec vyšumí do prázdna. Obrovská příležitost, kdy by se všichni, kteří připravují program, mohli krásně prezentovat a nabídnout děckám množství zájmových aktivit a třeba někoho k něčemu užitečnému přitáhnout, je zmařena nešťastně zvoleným datem. Celá krásná akce je velkou částí veřejnosti vnímána jako taškařice ke dni dětí a ztratí se mezi jinými dětskými dny pořádanými v podobných termínech kde kým a když už se náhodou podaří nějaké dítko zaujmout, tak se ocitne v situaci, kdy se jaksi těsně před prázdninami vlastně nevyplatí s nějakým kroužkem,oddí­lem,…(dosaď si co chceš) začínat a do září všechny kontakty, prospekty, vizitky a prvotní nadšení skončí někde v popelnici. Být Bambiriáda někdy v půlce září, nadšeně bych jí tleskal a vynaložené prostředky by mi přišly jako dobrá investice.

Takto mám pocit, že se snad víc vyplatí spálit ty peníze v ohněstrůjných efektech na začátku letní sezóny a doufat, že se vrátí v příjmech nejen z turistického ruchu.

Re: Brno žilo tento víkend i jinak ... | Vašek
30.5.2006 16:22 | Reagovat | Sbalit

Já bambiriádu považuji za velmi dobrý nápad ačkoli máš asi pravdu žev září by měla mnohem větší efekt. CO se týče jejího obsahu bylo to super a spousta lidí se mohla „vyřádit“ není to sice moc a když si vezmeme v úvahu že termín kolidoval s DNEM tak je tu další problém, ovšem líbil se mi jeden stánek kde sedělo asi 5 lidí a nabízelo pro rodiče s dětmi ideální vyžití volného času dětí (pozn. každý z jiné organizace) to se mi moc líbilo a lidi co tam byly říkali že sehnaly tolik dětí jako nikde jinde… už jen proto měla tahle akce svůj význam a proto si myslím že nepálení těchto peněz v „oněstrůjných efektech“ mělo obrovský efekt. Toto je názor Pionýrského vedoucího…

Re: Brno žilo tento víkend i jinak ... | Vlastimil Hanuš
30.5.2006 16:45 | Reagovat | Sbalit

Nikde jsem nepsal a ani si nemyslím, že Bamboška je špatná akce. Kolize s DNEM byla vynucená špatnou průchodností terénu následkem dlouhé zimy. Normálně termíny nekolidují. K tomu víceorganizačnímu stánku: Sláva glória konečně to někomu došlo! Organizace budou velice brzo muset zapomenout na barvy triček a budou muset začít spolupracovat. Nápadů a možností na různé aktivity je čím dál víc a dětí (lidí obecně?) schopných a ochotných něco dělat ubývá. Pokud jde o efekt akce, tak na základě vlastní několikeré zkušenosti trvám na tom, že není úměrný vynaloženým nákladům a hlavně vložené energii. Odezva od dětí na místě je poměrně velká, ale reálný efekt rychle klesá. Prostě se mi nekryje to, jak je Bambiriáda oficiálně prezentovaná (málem jako náborová akce) a to, jak ve skutečnosti probíhá a jaký má dopad. Dovolím si trvat na tom, že podzimní termín by jí slušel víc. Možná by i vypadala ještě lépe, protože organizace by se snažily ještě o něco víc se prezentovat a i běžný návštěvník by si tím pádem možná ještě o něco víc užil. Tedy oboustranná výtěžnost by mohla být vyšší. Toť můj názor zcela osobní, možná odlišný od oficiálních názorů vedení dětských organizací.

Re: Brno žilo tento víkend i jinak ... | Vašek
30.5.2006 17:17 | Reagovat | Sbalit

Abych se přiznal tak spulupráce komletní nebyla (Skauti nepřišli) a co se týče náborové akce, to je fajn jen si musíme uvědomit že je zbatečné dělat nábory po třídách protože tam nejsou rodiče v tomhle ohledu je Bambiriáda jiná, lepší. Já jako vedoucí jsem tam přišel ke spostě nových nápadů(z nihž jsem většinu jednoduše okopíroval) a taky ke zjištění že v 15-ti nekončí život v dětských organizacích i to je určitě klad akce. Mimochodem Brněnský Pionýr zaujal k této akci postoj takový že skoro všechny oddíly mají nějaká volná místa na táborech tak proč této akce nevyužít a v Našem „ležení“ byly několik oprvadu velkých ploch kde se ukazovalo jak tábory vypadají (kdo zná tak akce opravdu dobrý tábor, máme i web) to se mi líbilo jen mě trochu mrzelo že náš oddíl letos nástěnku neměl. A jestli by vypadla akce na podzim jinak? ano určitě protože by jsme se snažili děti a rodiče přesvědčit k tomu aby byly celoročními účastníky našich akcí v tom by se to lišilo. Jinak bych ti chtěl poděkovat protože máme příští týden sněm a myšlenku uspořádat takovouto akci v září tam budu prezentovat protože se mi velmi líbí.

 NadpisVloženoAutor
Brno žilo tento víkend i jinak ... 29.5.2006 16:20 Vašek
Re: Brno žilo tento víkend i jinak ... 30.5.2006 15:56 Vlastimil Hanuš
Re: Brno žilo tento víkend i jinak ... 30.5.2006 16:22 Vašek
Re: Brno žilo tento víkend i jinak ... 30.5.2006 16:45 Vlastimil Hanuš
Re: Brno žilo tento víkend i jinak ... 30.5.2006 17:17 Vašek

Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist