nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

BRNO - MĚSTO UPROSTŘED EVROPY 2001

Téma: Brno a okolí

Minulý víkend, respektive již od čtvrtka 31. 5. 2001, se v Brně již počtvrté uskutečnil festival zábavy pod hrady Špilberk a Veveří BRNO - MĚSTO UPROSTŘED EVROPY. Strávil jsem zde krásný víkend a tak se s Vámi chci podělit o pár fotografií nejen z Ohňostrojných dnů.

Aktuální článek o této akci v roce 2006 IGNIS BRUNENSIS 2006 - ohňostroje v Brně, oficiální stránky s aktuálním programem: www.ignisbrunensis.cz

Ve čtvrtek jsem se do Brna nedostal, takže jsem přišel o balóny, koncert Kamelotu a o Ohňostroj na Kraví hoře s balónovými žárovkami...

V pátek odpoledne jsem konečně vyrazil. V ICčku jsem si vyzvedl program a odjel do Bystrce za partou kamarádů. V noci jsem fotil ohňostroj na brněnské přehradě s názvem OHEŇ A VODA - pocta Kryštofu Kolumbovi a Marco Polovi. Ohnňostrůjcům z FLASH BARANDOV se opravdu povedl.

VODA A OHEŇ

Další foto: 1, 2

V sobotu jsem navštívil náměstí Svobody, kde byla výstava historických šalin (tramvají), autobusů, a o kousek dál byly k vidění i trolejbusy. Na náměstí Svobody též probíhal bohatý, převážně hudební program.

Koňka

Další foto: 1, 2, 3, 4

Odpoledne jsem si zajel lodní dopravou na hrad Veveří, kde na mě již čekali kamarádi. Při čekání na loď jsem viděl část "Bystrckých hodů" a po cestě zpátky jsme stihli i koncert Nezmarů. Trochu nás naštval Dopravní podnik, kde Adam zjišťoval mimořádné odjezdy autobusů z Veveří. Autobus se zpožděním sice projel prázdný tam a zpátky, ale nezastavil...

Loď

Hrad Veveří

Další foto: 1, 2, 3

Večer jsme pozorovali ohňostroj ze střechy jednoho z domů okolo náměstí Svobody. Ohňostroj s názvem OHEŇ A KÁMEN - pocta Michelangelovi byl také úchvatný.

OHEŇ A KÁMEN

Další foto: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7,

V neděli jsem víkend zakončil na hradě Špilberku, kde byl Den Lucemburků. Po příjezdu krále, který "zkontroloval" trhovce, pokynul lidem, se začalo nádvoří nebezpečně plnit rodiči s dětmi, pro které byla po vystoupení taneční skupiny Saltarix a rytířském turnaji "Za krále a slávu" připravena soutěžní klání.

příjezd krále

Další foto: 1, 2, 3, 4

Program celého festivalu byl opravdu obsáhlý, takže na sbvé si přišel opravdu každý. I přes několik drobných nedostatků se organizátorům opravdu povedl. Nevím jak kdo, ale já si ho příští rok rozhodně nenechám ujít.

Sjednejte si cestovní pojištění online!
Sleva 50% při sjednání online
Cestovní pojištění do 2 minut i z mobilu
Krytí koronaviru či pojištění storna zájezdu
Sjednat
Rubrika: Reportáže a rozhovory
Téma: Brno a okolí
Názory k článku: celkem 1 (poslední 23.12.2005 18:24)
5.6.2001
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 15.14
Co je to karma a jak funguje?


Názory k článku

 NadpisVloženoAutor
Fotky :-( 23.12.2005 18:24 Milan Kylar
Cestovatel
TOPlist