nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Brněnské festivaly nejsou jen Ignis Brunensis

Témata: Oslavy, svátky, festivaly, výročí, Brno a okolí

Živly planety Země
Ohňostrojné prelude I, Živly planety Země, Theatrum Pyroboli, Česko

Festival zábavy pod hrady Špilberk a Veveří Brno, město uprostřed Evropy je známý především díky soutěžní přehlídce ohňostrojů Ignis Brunensis, která se stala jedním z nejvýznamnějších podniků tohoto druhu dokonce ve světovém měřítku. Stejně jako loni, má i letos každé vystoupení povinnou část. V úvodu všech soutěžních pyromuzikálových show v prvních dvou minutách zakomponují ohňostrůjci povinně vlastní koncepční ohňostrojovou kresbu na část skladby „furiant“ z opery Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta.

Přehlídka začíná dnes na brněnské přehradě ohňostrojnou show Kolo štěstí v podání české skupiny Flash Barrandov SFX. Bude se jednat o premiéru pyrotechnického muzikálu plného dobrodružství, romantiky a akce na motivy populárních Pirátů z Karibiku.
V sobotu 31.5. bude pak soutěž pokračovat ohňostrojem Fireworks Show belgické skupiny Hendrickx Fireworks. Tvůrci ohňostroje se nechali inspirovat alchymistickou transmutací hmoty a užitím nečekané proměny a absence hodlají přetvářet rytmus, pohyb a emoce.
Japonská skupina Marutamaya v pondělí 2. června ve svém ohňostroji Čtyři roční období Japonska spojí hudbu, ohňostrůjnou show a tradiční japonskou poezii Waka.
Poslední soutěžní ohňostroj, který se rozzáří nad hladinou brněnské přehrady bude v ve středu 4. června Road Movies od francouzské skupiny Fetes&Feux.
Přehlídku již tradičně zakončí v pátek 6. června nesoutěžní grandfinále v podání Flash Barrandov SFX, která představí svůj ohňostrojný muzikál Duhová rapsosie, který úspěšně reprezentoval české ohňostrojné umění v řadě míst Evropy a Severní Ameriky. Diváci se mohou těšit na návrat desetibarevné duhy nad hrad Špilberk za doprovodu klasického, latinského i tradičního jazzu.
Všechny ohňostroje začínají ve 22:30 a hudební doprovod si můžete naladit na vlnách Rádia KISS HÁDY 88,3 FM.

Brněnské festivaly ale nejsou jen ohňostroje. V programové nabídce se najde i množství zajímavých, byť všeobecně méně propagovaných menších akcí. Ve dnech 30. 5. – 1. 6. se na náměstí Svobody uskuteční exhibiční představení nazvané Koně v centru. "Těšit se můžete na ukázky voltiže a dalších jezdeckých disciplín, předvedení kování koní a mnoho jiného. Děti budou mít možnost se na koni svézt a oficiálně bude poprvé představen a pokřtěn maskot nadcházejícího Mistrovství světa ve voltiži – kůň Laki.

Festivalové dění se pomalu rozšiřuje i za hranice města Brna. V Benediktinském klášteře v Rajhradu u Brna vystoupí v pátek 30. května na benefičním koncertu soubor Hradišťan s jiřím Pavlicou.

O víkendu bude možné v rámci dní otevřených dveří nahlédnout do centrální požární stanice na Lidické.

V neděli v 11 hodin se návštěvníci Brna mohou těšit na tradiční nedělní troubení z věže Staré radnice nebo na bitvu lodních modelů v měřítku 1:100 a letadel v měřítku 1:13 v Rakovecé zátoce Brněnské přehrady.

Sjednejte si cestovní pojištění online!
Sleva 50% při sjednání online
Cestovní pojištění od 11 Kč na den
Přehledné srovnání nabídek
VYPOČÍTEJ
29.5.2008
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 20.14
Co je to karma a jak funguje?


Galerie k článku

Živly planety Země
Živly planety Země
Živly planety Země
Živly planety Země
Živly planety Země
Živly planety Země
Živly planety Země
Živly planety Země
Živly planety Země
Živly planety Země
Klaun
Klaun
Fotogalerie k článku Brněnské festivaly nejsou jen Ignis Brunensis
Zobrazit všechny obrázky — celkem 11 obrázků

Názory k článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist