nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Jarní mozková očista na jihu čech

Jakmile se začalo dělat pěkně, tak jsem dostal toulavou náladu a rozhodl jsem se strávit velikonoční týden v jižních čechách. Bylo tam moc pěkně, ve dne příjemné fotografické počasí, ale v noci zima. Navštívil jsem po 10 letech místa, která jsem si chtěl projít a vychutnat.

Z Brna jsem vyrazil vlakem směr České Budějovice, tam jsem se ale v pátek v noci skoro nezastavil a jel jsem na Hlubokou, která měla být v noci nasvícená. No hotel vedle zámku svítil zdaleka, ale zámek se utápěl v šeru. Ráno se trošku zatáhlo a slunce mě svítilo skrz mraky do objektivu, takže z digitálních fotek toho moc není. Uvidím co bude na diácích (koupil jsem si analogové tělo, tak hodně používám trošku extrémní 17mm ohnisko).

Dívčí kámen

Další moje cesta vedla přes Budějovice směr Třísov, kde se nachází zbytky keltského opidia. Je zde vyznačená naučná stezka, která vede až k Dívčímu kamemi. Na tuhle zříceninu jsem vzpomínal jako na kopřivami zarostlý hrad plný klíštat. Klíšťata patrně v noci zmrzla (já skoro taky), ale hrad je nyní perfektně opečovávaný. Kastelánka vybírá vstupné, ale za to jak se o hrad starají jsem ho zaplatil velmi rád.

Od Třísova, kde jsem i přespal jsem se prošel kolem Vltavy do Zlaté koruny. Při minulé cestě byl klášter zavřený (rekonstrukce, nebo co). Nyní jsem si ho prošel a zjistil jak žili mniši. Také mě zaujaly školní mapy a další kreslené tabule, které sloužili k výuce.

Český Krumlov

Cestou do Českého Krumlova jsem na nádraží zahodil boty, které stejně dosluhovali a přezul se do sandálů. Nápad zajet na Velikonoce do Krumlova dostala značná část evropanů a japonců, takže tam bylo docela plno. Batoh jsem si nechal na nádraží a šel fotit hrad a zámek, řeku i uličky v podhradí. I když je starý Krumlov plný hospod, tak jsem povečeřel až v přednádražní hospůdce za lidovější cenu. Vlakem jsem dojel na oblíbené místo na Třísově a ulehnul ke spánku. V noci byla ještě vetší zima. No ráno jsem se nedivil – louka byla pokrytá menší jinovatkou. Do sandálů jsem si vzal raději dvoje ponožky a vyrazil na vlak.

Vlakem jsem dojel do Budějovic, kde jsem se dozvěděl, že ve svátek nikam dál moc nepopojedu a tak jsem vyrazil do města. Město bylo spící, jen kolem kostelů byl jakýsi pohyb. V jedné uličce jsem narazil na kavárnu, kde jsem se zbavil nočního šoku a konečně se probral. Procházel jsem se prázdnými uličkami a čekal na otevření Černé věže. Z ní jsem si nafotil náměstí a pár zajímavých pohledů na střechy a pomalu se přesunul na vlak…

Cesta ve dne byla dlouhá, ale ubíhala celkem rychle. Krajina vysočiny a jižních čech je úžasně fotogenická. Není se ani čemu divit, vždyť krajina je ženského rodu a umí se obléct do různých barev. Jarní zelená s bilými, žlutými a modrými květy v kombinaci se sluncem jí opravdu sluší…

Fotogalerie: http://milank­.cestovatel.cz/…hy­/index.htm

Blog: Střelený střelec
Názory k zápisku: celkem 1 (poslední 26.4.2007 13:06)
16.4.2007 20:47
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 12.17
Co je to karma a jak funguje?

Galerie k zápisku

Český Krumlov
Český Krumlov
Český Krumlov
Český Krumlov
Český Krumlov
Český Krumlov
Český Krumlov
Český Krumlov
Český Krumlov
Český Krumlov
Dívčí kámen
Dívčí kámen
Dívčí kámen
Dívčí kámen
Dívčí kámen - Vltava
Dívčí kámen - Vltava
Jarní mozková očista na jihu čech
Zobrazit všechny obrázky — celkem 9 obrázků


Diskuse k zápisku

 NadpisVloženoAutor
Hurraaa, mame v blogu galerie 26.4.2007 13:06 Milan Kylar
TOPlist