nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

USA - Skywalk, Grand Canyon

Skleněná vyhlídka Skywalk u Grand Canyonu vám umožní nahlédnou z výšky téměř 1200 metrů do nitra kaňonů a to zcela bezpečnou formou. Není však všechno zlato co se třpytí a tak i tahle atrakce byla tak trochu šlápnutí vedle.

Hned se k tomu dostanu proč.

Den předtím jsem na Motelu „surfoval“ po satelitních kanálech, když v tom mou pozornost upoutal informační kanál o atrakcích v okolích a jako náhodou se zmiňovali o sklěněném Skywalk u Grand Canyonu. Zapsali jsme si polohu, indicie a v GPSce nastavili jako cil. Reklama byla tak působivá, že kdo neviděl, jako kdyby neexistoval a navíc jsem o téhle plošině viděl i v Čechách pořad na Disc*very.

Teď si jen tak říkám, proč jsem zápisek nenapsal už před půl rokem, když jsem se vrátil. Člověk strašně zapomíná a nějak se mi z hlavy vykouřilo pár důležitých údajů. Díky bohu za Google.

Kadopádně Skywalk leží v Indiánské rezervaci, do které neplatí Annual Pass. Sem se dostane ze silnice US 93 přes vesničku Dolan Spring a pak již jen sledujete ukazatele – pozor, je jich zatraceně málo. Cesta je velmi prašná a dlouhá několik desítek mil (cca 60mil jen tam). Cestou můžete spatřit podivné rostliny pokrývající zdejší savanu.

V cíli je malé letiště a na parkovišti se musí nechat automobil. V den naší návštěvy bylo šílené vedro a spousty turistů ze všech koutů světa. Za parkovné se platí 20 USD. A teď přišla ta rána.

Ke Skywalk je to cca 2 míle, ale nesmíte tam jít pěšky (ono by se stejně v tom vedru nikomu nechtělo), ale musíte si zaplatit 35 USD za osobu za autobus tam i zpět. Samotný vstup na Skywalk stojí dalších 35 USD na osobu. Celkem tedy velmi drahá rodinná podívaná.

Největší drzost je, ale asi samotný Skywalk. Sice je technicky dokonalý – údajně udrží cca 70 letadel (téměř 1300 tun), ke skále je přimontován pomocí 94 kovových tyčí zavrtaných do hloubky 14 metrů a sklo, po kterém se můžete projít je silné několik centimetrů, ale přesto všechno zde panují PŘÍSNÁ BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ. Museli jsme projít skrze detektor kovu a veškeré kovové věci odložit do přihrádek. Na prohlídku vám tak nedovolí vzít si fotoaparát ani mobilní telefon. Za to všechno vám, ale Indiáni nabídnou „krásnou“ fotku, kterou oni pořídí za vás za „pouhých“ 30 USD (běžně v USA tato služba za 20 USD). Děkujeme, nechceme. Na fotce stejně více jak polovinu snímku zabírají postavy a kovová konstrukce a z kaňonu není nic vidět.

Každopádně procházka po skleněné podlaze byla celkem dobrá. To se nevidí každý den. Ale když si uvědomíte, že ten podobný výhled máte o několik metrů vedle a zadarmo, tak to zas tak super nebylo.

Autobus nás poté zavezl ještě na další menší vyhlídku, kde jsou patrné zbytky lanovky.

Ve finále snad jen říci: pohled do Grand Canyonu se nám během dovolené naskytl mnohem hezčí a levnější než zde :-)

sky-walk-001
sky-walk-001a
sky-walk-002aa
sky-walk-002b
sky-walk-002c
sky-walk-003a
sky-walk-003b
sky-walk-003c
sky-walk-004
sky-walk-010

Zbytky lanovky

Blog: Sem tam...
Téma: USA 2008
Názory k zápisku: celkem 1 (poslední 17.2.2012 17:25)
16.3.2009 23:32
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 26.78
Co je to karma a jak funguje?


Diskuse k zápisku

 NadpisVloženoAutor
Odporné divadlo Hualapai 17.2.2012 17:25 Jarda
TOPlist