nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

USA - problémy na letišti

Tak jsme v Americe. Konečně. Let byl více než pohodlný – poopomenuli nemalé problémy na letišti, kdy jsme byli označeni za „nepřátelé států“. Aspoň mi to tak přišlo…

panorama-chicago

Jak jsem psal minule, našel jsem letenku přes Paříž, kde se muselo přesedat. Na letišti v Paříži jsme bohužel narazili (s prominutím) na „blba“ od společnosti American Airlines – AA, kterému se nelíbilo, že naše zavazadla putují již z Čech aniž bychom se o ně starali a taky menší jazyková bariera – jeden člen výpravy neumí anglicky, pouze rusky a při současné situaci v Gruzii se tedy nelze divit, že jsme se stali hned podezřelými. U přepážky AA jsme tak strávili více času než ostatní pasažéři. Sháněli mám tlumočníka a prověřovali, kde máme svá zavazadla. Nakonec jsme letenky dostali, ale měly na sobě výrazné červené nálepky, zatímco lidé okolo měli nálepky zelené. Jak se ukázalo později, byla to nálepka „podezřelých“.

Nechci to nikterak zveličovat, ale prověřili nás skutečně všude a všechno. Příruční zavazadlo dokonce na několika kontrolách i těsně před vstupem na palubu. Všechny elektronické přístroje bylo nutné pozapínat a ukázat jejich funkčnost. Ve frontě „podezřelých“ s námi většinou byly národy jihovýchodního typu (Indové, Turci a další). Proč asi?! Hold taková protiteroristická opatření si žádá dnešní doba.

Naštěstí let byl výtečný. Stewardi se o nás starali bez rozdílu ;) Nosili jídlo a nápoje a let tak pohodlněji utekl.

Po příletu do Chicaga již stačilo si jen vystát dvou hodinovou frontu na imigrační kontrole, kde jsme obdrželi vízum na půl roku.

Pokud poletíte taky do Ameriky, přibalte si s sebou velkou dávku trpělivosti ;)

O tom jak to vypadá v Chicagu se možná zmíním příště…

chicago-vez
Blog: Sem tam...
Téma: USA 2008
Názory k zápisku: zatím žádné
15.9.2008 23:37
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 12.95
Co je to karma a jak funguje?


Diskuse k zápisku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky

TOPlist