nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

USA - letenky přes cestovatel.cz

Tak jsem dostal vízum do Ameriky. Hurá. Teď už jen zbývá vyřešit otázku toho, jak se tam dostat. Lodí? Pěšky? Letadlem?

Jasně že letadlem :-)

Zkoušel jsem nejprve různé letenkové vyhledávací servery od Letušky přes StudentAgency až po Královnu a vždy mi to našlo jinou cenu, přes jiné oblasti, jiné letecké společnosti a to mi tak nějak nevyhovovalo. Vlastně se mi nelíbila ani ta cena – přes dvacet tisíc korun za zpáteční mi přišlo tak nějak moc, když v červnu se letenky pohybovaly kolem 12 000 Kč.

Při postupném zkoumání jsem dokonce zkusil variantu, že bych letěl společností SkyEurope do Londýna a odtud pomocí British Airways do Chicago. Cena letenky by se udržela na 17tis Kč, ale bohužel SkyEurope byl v plánovaný odlet beznadějně vyprodaný 14 dní před i po. Škoda.

Také jsem zkoušel hledat letenky přímo u společností, abych porovnal zda se mi vyplatí koupit přes Královnu nebo přímo přes American Airlines. Z bádání vyplynulo, že Královna je výhodnější o pár stovek korun.

Ať jsem však hledal sebevíce, stále se nedařilo najít vhodnou a uspokojivou cenu. Tož jsem si tedy řekl, že zkusím podpořit cestovatel.cz a koupím letenku přes tento web. Teď nechci dělat žádnou skrytou reklamu, ale skutečně se mi zadařilo najít vhodný let přes jejich letenkové centrum !

Jen si dovolím upozornit, že v době hledání ještě byl server napojen na společnost Královna.cz a tak se mi podařilo najít skutečně vynikající akci.

Cena letenky se dostala pod 15 tis Kč za osobu, podpořil jsem server Cestovatel.cz a možná se dočkám olivy tak jak slibují ;-)

letenka2

Letenka, kterou jsem koupil má zajímavou kombinaci letů:

  • Praha – Paříž = společnost AirFrance
  • Paříž – Chicago = společnost American Airlines
  • Chicago – Londýn = společnost American Airlines
  • Londýn – Praha = společnost British Airways

ČERVEN 2008


AKTUALIZACE: teď je server napojen na systém Pelikán.cz, ale s tím jsem ještě neměl tu čest se seznámit. Jo a olivu už jsem dostal :)

Blog: Sem tam...
Téma: USA 2008
Názory k zápisku: zatím žádné
4.9.2008 01:22
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 11.95
Co je to karma a jak funguje?


Diskuse k zápisku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky

TOPlist