nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

USA - Chicago, Sears Tower

Město Chicago leží ve státě Illinos v USA u jezera Michigan. Je třetím nejzalidněnějším městem – má 10 milionů obyvatel. Z tohoto počtu je nutné ale také vzít v potaz mnohé přistěhovalce, které se Američany staly v průběhu let. Ve městě žije podle odhadů až 100 tisíc Čechů o množství Poláků raději ani nemluvě. Mají zde vlastní čtvrtě, obchody, lékaře atd. Anglicky tak tedy skoro nemusíte umět, když víte kam zajít.

V porovnání s New Yorkem nebo Los Angeles je Chicago mnohem čistší a zelenější. Díky velkému množství parků se městu přezdívá City in a Garden – což je i městské motto. Nejvyšší budouvou města je Sears Tower.

Ve městě je také spousty atrakcí, které dokáží turistovi zpříjemnit pobyt. Je jím nejen blízké jezero, kde lze provozovat všechny myslitelné sporty – windsurfing, kiteboarding, jízdu na vodním skůtru, romantickou plavbu jachtou apod. V parných dnech se lze ochladit tekoucí vodou v Millenium Parku či si zalézt do nepřeberného množství obchodů.


Sears Tower je 443,18 metrů vysoký mrakodrap. Navrhla jej firma Skidmore, Owings a Merrill a byl vybudován v letech 1970 až 1973. Na tu dobu to byl velký stavitelský oříšek. K návrhu stavby posloužila vlastně náhoda: balíček cigaret. Celý komplex se totiž sestává z devíti nezávislých trubek (rour), které se liší svoji výškou. Touto konstrukcí je tak dosažena mnohem větší stabilita a možnost dosáhnout prvenství v nejvyšších budovách světa. Sears Tower je prozatím brán jako nejvyšší budova světa, i když jej proslulý Taipei 101 již překonal. Sears má však mnohem vyšší antény.

Vstupné se pohybuje okolo 12 USD na osobu a výtah vás nahoru vyveze za neuvěřitelných 45 vteřin. Ještě před samotnou jízdou vás však čeká přibližně desetiminutové televizní vysílání o historii stavby. V kabince výtahu je poněkud těsno – noha na noze, tělo na těle :-) Z horní plošiny se nám ale naskytl nádherný výhled na celé panorama Chicaga.Pohled z vyhlídkové věže Sears Tower

Chicago 2008
Chicago 2008
Chicago 2008
Chicago 2008

Kovová fazole uprostřed Chicaga

Chicago 2008

Kašna

Chicago 2008

Výhled na město z ruského kola

Chicago 2008
Chicago 2008

V horkých dnech mají obyvatelé i návštěvníci Chicaga možnost se ochladit pod plivající sochou přímo uprostřed Millenium Parku

Chicago 2008

Ať jsem hledal sebevíc, tak samotnou fotku budovy Sears jsem ve své fotobázi nenašel :(

Blog: Sem tam...
Téma: USA 2008
Názory k zápisku: zatím žádné
17.9.2008 19:35
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 19.52
Co je to karma a jak funguje?


Diskuse k zápisku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky

TOPlist