nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

USA - Capitol Reef National Park

Capitol Reef National Park leží ve střední části státu Utah a ve tvaru dlouhé úzké nudle. Je dlouhý asi 160km s rozlohou téměř 1000 km2. My jsme při našem cestování tímto parkem pouze projížděli při přejezdu od Bryce Canyonu směrem ke Grand Canyonu.

Po delším čase si již bohužel moc přesně nepamatuji, kudy přesně vedla naše cesta, ale jedno vím jistě: v městečku Boulder jsme si dali bezva hamburger z pravého hovězího masa, z krav, které se pasou na místních vyprahlých pastvinách bez trávy, bez vody, bez stínu, prostě hamburger, který nám způsobil doslova ústní orgasmus :-D Veliký a chutný – takový byl :-)

Ale to není všechno.

V tomto městečku také začíná proslulá Burr Trail, která je vedena po nezpevněné prašné cestě převážně podél vyschlých koryt potoků a ne radno ji projíždět v dešti. Dobré je mít na paměti i to, že cesta je dlouhá cca 70 mil k první civilizaci a tak si raději zkontrolujte hladinu benzínu. A ono skutečně. Za celou cestu se nám podařilo potkat pouze 2, slovy DVĚ, auta. Jinak je na trase jak po vymření. Stálo to však za to. Burr Trail je veden skrze několik nepojmenovaných kaňonů a jejich zdolávání automobilem je skutečná zábava. Dokonce i GPSka se nestačila divit, kudy nás to táhne – klikatící se cesty, zdolání ohromného převýšení pomocí serpentýn, přejezd korytem vyschlé řeky apod.

Naší cestu jsem se snažil aspoň trochu zanést do mapy. Není kompletní, ale aspoň část dnešní etapy. Jak je vidět, tak po přejezdu Capitol Reef, jsme se najednou ocitli v Glen Canyon Parku a dali se na převoz lodí. Vyplatilo se to. Převoz stojí cca 20 USD a je to lepší, než cca 150 mil objíždět. Odtud jsme jeli směrem k městečku Mexican Hat a dále až do Hayenty. Ale o tom se zmíním až jindy.


Zobrazit velkou mapu

Více informací o parku Capitol Reef

Pro vstup do jednotlivých národních parků si připravte vždy okolo 20 USD za automobil. Pokud plánujete parků navštívit více, rozhodně se vám vyplatí investovat do pernamentky, tzv. Annual Passu, který lze zakoupit za 80 USD a váže se k řidičskému průkazu.

Za zmínku jistě stojí i to, že do této doby jsme již navštívili 4 národní parky, takže Annual Pass se od této chvíle stává výhodným :-)

capitol-reef-001
capitol-reef-002
capitol-reef-003
capitol-reef-004
capitol-reef-005
capitol-reef-006
capitol-reef-007
Náš vypůjčený automobil DODGE MAGNUM – v půjčovně by se divili, kdyby věděli kudy tenhle bilý drak projížděl.

BURR TRAIL

capitol-reef-008
capitol-reef-009
capitol-reef-010
Blog: Sem tam...
Téma: USA 2008
Názory k zápisku: zatím žádné
16.11.2008 09:42
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 16.21
Co je to karma a jak funguje?


Diskuse k zápisku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky

TOPlist