nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Sám na sjezdovce :-)

Je zima. Hurááá. Opět navlíkám rukavice, soukám se do bot a do rukou beru prkno, co jsem si koupil před Vánoci. Hurááá.

Letošní zima je ale opět výjimečná. Jak každý vidí tak sněhu je pomálu a tak není téměř možné provozovat zimní sporty – lyžování, běžkování, bruslení… To naštěstí neplatí pro mé město – Českou Třebovou!

Wiki: http://cs.wiki­pedia.org/…99e­bov%C3%A1

Za nedlouho tomu bude již rok, co nám tu slavnostně otevřeli příměstkou sjezdovku s opravdu skvělými parametry: rychlý kotvový vlek, svah uměle zasněžován, podpora večerního lyžování a délka přes 800m. Již vloni jsem měl možnost svah otestovat bohužel sjezdovka fungovala pouze 3 dny, poté nastala obleva, jaro, léto a podzim.

Letos, tedy vlastně vloni na podzim, ale jako tuhle sezónu (chápete, ne? :-)) se podařilo svah uměle zasněžit a tak funguje ke spokojenosti všech. Skoro všech.

Jak je patrné z následujících snímků (pro fotofily upozorním, že jsou opět focené mobilem z jedoucího vleku), tak sjezdovka není příliš využívána. Už se mi to stalo nejednou, že jsem se stal pánem svahu. Né pro své „lyžařské umění“, ale spíše proto, že jsem zde byl téměř sám. Tedy pokud nepočítám znuděného vlekaře, který mi občas podal kotvu, paní v kase, která zoufale vyhlíží další příchozí odvážlivce a vlekaře v horní části sjezdovky, který si na plážovém sedátku vychutnával čaj a hlídal mě, abych mu náhodou kotvu nezahodil nějakým šíleným způsobem a nezpůsobil tak kolaps vleku.

Všeho všudy zde se mnou jezdilo ještě asi 5 lyžařů a tak není divu, že se zde skutečně nestojí fronty na vlek a nebyl problém svah nafotit bez lidí. Podívejte, žádní lidé. Ideální podmínky. Svah patří jen vám. Nikde žádní lyžaři ohrožující vaši tělesnou schránku, nikde nikdo kdo by se posmíval vaší lyžařské kombinéze.

Když jsem po několika hodinách ježdění opouštěl sjezdovku docela jsem se obával, aby vlek nezastavili kvůli nízkému počtu lyžařů .. to víte, každá hlava se zde počítá :-)

Webkamera a info: http://trojka.e-skaut.cz/sjez­dovka/

PS: co se týče věkového složení ostatních lyžařů, tak to byli lidé věku 50+. A proto se ptám, kde jsou sakra vysokoškolačky a vysokoškoláci? Vždyť je jenom zkouškové ;-)

peklak-ceska-trebova

Panorama (Peklák Česká Třebová): nikde žádní lidé, jen vy, svah a sníh.

peklak-02
peklak-03
peklak-04
peklak-05

PS: na focení by to chtělo lepší mašinku a více času na kompozici, ale když já se obával, aby mě náhodou dole u vleku někdo nepředběhnul .. naivní myšlenka :)

Blog: Sem tam...
Téma: Česko
Názory k zápisku: celkem 1 (poslední 12.1.2008 19:37)
11.1.2008 16:45
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 12.81
Co je to karma a jak funguje?


Diskuse k zápisku

 NadpisVloženoAutor
škoda 12.1.2008 19:37 hilare
TOPlist